Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 3016
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Od książek po elektronikę

Wtorek, 7 lipca 2020, 6:48
Aktualizacja: Środa, 8 lipca 2020, 8:22
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Od książek po elektronikę
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci w minioną sobotę zatrzymali 34–letnią kobietę zaraz po tym jak wyniosła z jednego z marketów w dzielnicy Piaskowa Góra, sprzęt elektroniczny o wartości prawie 600 zł. Nie było to jednak jedyne zatrzymanie złodziei sklepowych. W miniony wtorek w ręce Policji wpadła również 21–latka i 19–latek. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Wałbrzycha, którzy specjalizowali się w kradzieżach „marketowych”.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w minioną sobotę zatrzymali 34-letnią kobietę, która chwilę wcześniej wyniosła ze sklepu sprzęt elektroniczny o wartości prawie 600 zł. Skradzione mienie zostało odzyskane i powróciło do dalszej sprzedaży, a sprawą 34-latki zajmie się teraz Sąd.

Nie było to jedyne zatrzymanie „marketowych” złodziei w minionym tygodniu. 2 lipca około godz.17:00 policjanci z „dwójki” ustalili i zatrzymali 21-letnią wałbrzyszankę. Młoda kobieta pod koniec maja z jednego z lokalnych sklepów w dzielnicy Sobięcin ukradła ubrania o wartości ponad 1200 złotych.

Kilka godzin później w Szczawnie-Zdroju w ręce funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, wpadł 19-latek, który próbował wynieść książki z jednego z marketów. Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku, a towar powrócił na sklepową półkę. Ponadto w wyniku dalszych czynności z zatrzymanym i na podstawie zabezpieczonego monitoringu, mundurowi udowodnili, iż nie była to jedyna kradzież jakiej dopuścił się 19-latek na terenie tego sklepu. Młody wałbrzyszanin w czerwcu wynosił z niego kilka gier planszowych o łącznej wartości ponad 1 tys. złotych.

Wszystkim zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
25%
Hahaha
1
25%
Nudzi
1
25%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group