Wtorek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 1524
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Odpowiedzą za rozbój i groźby karalne

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 22 lutego 2013, 6:10
Aktualizacja: 7:33
Autor: opr.red.
Fot. red.
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy na przystanku napadli na 73–letniego mężczyznę i zabrali mu telefon komórkowy, piwo i papierosy.

Do Komisariatu I Policji zgłosił się 73-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który oświadczył, że chwilę wcześniej został napadnięty przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Sprawcy zaatakowali go na przystanku autobusowym. Szarpiąc, przewrócili go na ziemię i z kieszeni kurki zabrali telefon komórkowy wartości 100 zł, puszkę piwa i paczkę papierosów.

Policjanci zajęli się sprawą i spostrzegli, że wygląd dwóch mężczyzn przewiezionych właśnie do komisariatu odpowiada rysopisowi podanemu przez ofiarę rozboju. Mężczyźni grozili pobiciem i spaleniem jadłodajni jej właścicielowi, który zwrócił im uwagę na niewłaściwe zachowanie. Połączono obie sprawy.

24 i 25-letni mężczyźni usłyszeli już zarzuty i trafili przed oblicze sędziego. Na wniosek policji obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~~~~~~~ 22-02-2013 11:11
Dziadostwo znów jedyneczka jakby było inaczej piaskowa.Powinni zaorac tam te sklepe na głównej i w koncu byłby spokój.Albo dwa razy dziennie menelstwo na dołek.
~LOTKA 22-02-2013 11:38
Prawdziwe mendy. Łapy do staruszka wyciągać? wstyd! Powinni dostać max kary i okazac publicznie ich wizerunek. Tak dla przykładu, może by to dało do myslenia innym cwaniaczkom.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group