Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3769
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Okradali myjnie

Sobota, 26 września 2020, 6:32
Aktualizacja: Niedziela, 27 września 2020, 8:20
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Okradali myjnie
Fot. KMP Wałbrzych
Kryminalni z wałbrzyskiej komendy, wspólnie z policjantami z Boguszowa–Gorc, rozbili grupę przestępczą, której członkowie na terenie województwa dolnośląskiego dokonywali kradzieży z włamaniem do automatów na myjniach samochodowych.

Od pewnego czasu wałbrzyscy policjanci zajmowali się sprawą włamań do myjni samochodowych, do których doszło na terenie powiatu wałbrzyskiego. Nieznani wówczas sprawcy okradli na myjniach rozmieniarki banknotów oraz pomieszczenia gospodarcze, w których znajdowały się kasetki z pieniędzmi.

Wałbrzyscy kryminalni, wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, na podstawie analizy i weryfikacji zebranych na miejscu zdarzenia śladów oraz zabezpieczonego monitoringu, w minioną środę, na terenie Kamiennej Góry zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania na myjniach samochodowych. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego w wieku 23, 28 i 29-lat, którzy wcześniej byli już zatrzymywani za tego typu przestępstwa. W trakcie przeszukań, funkcjonariusze zabezpieczyli przy zatrzymanych przedmioty służące do popełnienia przestępstwa.

Śledczy od samego początku przypuszczali, że włamania na naszym terenie to nie jedyne przestępstwa, jakich dopuścili się zatrzymani. Zebrany w tej sprawie obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym 25 zarzutów kradzieży z włamaniem. Jak ustalili policjanci, zatrzymani mężczyźni okradali myjnie samochodowe na terenie całego województwa dolnośląskiego, m.in. w Oławie, Wrocławiu, Dzierżoniowie, Kłodzku, Jeleniej Górze, Bielawie, Głogowie i Świdnicy, gdzie straty wynoszą kilkanaście tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy i trwają czynności zmierzające do ustalenie kolejnych pokrzywdzonych.

Zatrzymani przyznali się do przedstawionych zarzutów i wyśnili, iż z procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Prokurator zastawał wobec sprawców dozór policyjny. Mężczyznom grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
2
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
11%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group