Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1580
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Okradli własną firmę na 50 000 zł

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 15 lutego 2013, 6:10
Aktualizacja: 8:20
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Kryminalni z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu zatrzymali 3 sprawców kradzieży. Mężczyźni systematycznie okradali jedną z wałbrzyskich firm, której byli pracownikami. Łupem złodziei padły metalowe stojaki, których wartość wyceniono na kwotę ponad 50 000 zł.

Policjanci z wałbrzyskiej jedynki prowadząc rutynowe rozpoznanie operacyjne uzyskali informację, że trzech mieszkańców Wałbrzycha od dłuższego czasu handluje złomem. Oddawali do sprzedaży elementy konstrukcji metalowych, które mogły pochodzić z jednej z wałbrzyskich firm.

W toku dalszych czynności w jednym ze skupów złomu natrafiono na pocięte fragmenty metalowych stojaków. Zaopatrzeni w dokumentację fotograficzną policjanci udali się do wskazanej firmy. Okazało się, że firma, od dłuższego czasu jest okradana przez swoich trzech pracowników. W sumie od czerwca ubiegłego roku do chwili obecnej wynieśli oni około 50 metalowych stojaków wartości ponad 50 000 zł.

W związku ze sprawą zatrzymano trzech mieszkańców Wałbrzycha w wieku 28, 31 i 35-lat. Przeprowadzone czynności i zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim panom zarzutów dotyczących kradzieży. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group