Niedziela, 11 kwietnia
Imieniny: Filipa, Leona
Czytających: 2411
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oświadczenie Starosty Wałbrzyskiego

Środa, 19 stycznia 2011, 17:03
Aktualizacja: Czwartek, 20 stycznia 2011, 8:01
Autor: Sven
Wałbrzych: Oświadczenie Starosty Wałbrzyskiego
Fot. red
Starosta Wałbrzyski Robert Ławski wydał oświadczenie dotyczące tego, w jakim świetle przedstawiany jest Wałbrzych przez media ogólnopolskie.

Medialny wizerunek Wałbrzycha i powiatu


Z przykrością obejrzałem materiał Katarzyny Kolendy-Zalewskiej, jaki został wyemitowany 12 stycznia. Obraz Wałbrzycha, jaki się z niego wyłania, jest - po pierwsze – nie do końca prawdziwy, po drugie – godzi w mieszkańców. Niestety, nie jest to jedyny materiał w mediach, który przedstawia skrajnie pesymistyczny obraz Wałbrzycha.

Dlatego tak bardzo cieszy mnie fakt, że wałbrzyskie środowisko dziennikarskie nie tylko głośno się temu sprzeciwia, ale także zainicjowało kampanię promującą pozytywny wizerunek miasta. Zgadzam się z argumentami, jakie w liście otwartym zawarł pan Rafał Palacz wraz z redakcją Tygodnika Wałbrzyskiego pisząc m.in., że ,,[…] nie chcemy, by nasze miasto pokazywano tylko i wyłącznie jako miejsce, gdzie króluje brud, smród, ubóstwo i biedaszyby, a na ulicach można spotkać tylko i wyłącznie pijaczków oraz zbieraczy złomu, kręcących się po podwórkach obskurnych kamienic. […]”. Popieram także i włączam się w rozpoczętą przez redakcję tygodnika Nowe Wiadomości Wałbrzyskie kampanię pn. ,,Wałbrzych jest piękny”.

Uważam, że zarówno Wałbrzych, jak i inne gminy powiatu, są miejscami wyjątkowymi: bogatymi w kulturowy dorobek minionych pokoleń, wzbogaconymi o efekty pracy współczesnych, dla których wielce krzywdzące jest określanie miejsca, w którym żyją, ,,krajem Zulusów” , ,,Palermo” czy ,,Białorusią”. Miasto, jak i powiat, zmieniają się - ze stricte górniczego na turystyczne, bo posiadają ku temu wspaniałe warunki: nie tylko przedsiębiorczych mieszkańców, ale także ogromne walory historyczne, turystyczne i krajobrazowe. Nie oznacza to, że nie dostrzegam ciemniejszych stron miasta i powiatu: owszem, one są również - jak w każdym innym miejscu - jednak nadmierne ich eksponowanie, kosztem pokazywania rzeczy dobrych, godzi nie tylko w wizerunek miejsca w którym żyjemy, pracujemy i rozwijamy się, ale jest również praktyką nierzetelną pod kątem dziennikarskim. W końcu możne też zaszkodzić wszystkim mieszkańcom, bowiem nie tylko niechętnie będą odwiedzać nas turyści, ale także zrezygnują z naszych terenów potencjalni inwestorzy, co w konsekwencji może spowolnić tempo rozwoju gospodarczego powiatu.

Zachęcam zatem - zarówno mieszkańców Wałbrzycha, jak i powiatu - aby aktywnie włączyli się w promowanie pozytywnego wizerunku miejsca, w którym żyją. Aby pokazywali, mówili, dostrzegali to, co w nim piękne. Aby także stanowczo sprzeciwiali się działaniom, które wpływają negatywnie na wizerunek miejsca, z którym związali swoje życie.


Starosta Wałbrzyski
Robert Ławski

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group