Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 2828
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oszust w rękach wałbrzyskiej policji

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 27 sierpnia 2013, 6:20
Autor: opr.red.
Fot. red.
Do 82–letniej mieszkanki Wałbrzycha zgłosił się nieznany mężczyzna. Poinformował kobietę, że córka miała wypadek i potrzebuje 400 złotych na transport do innego szpitala. Starsza pani miała tylko 100 zł. Mężczyzna wziął oferowane pieniądze i opuścił mieszkanie. Oszust był bardzo zaskoczony, gdy okazało się, że pod blokiem, w którym mieszkała 82–latka, czekają na niego funkcjonariusze policji i zięć pokrzywdzonej.

Oszust nie zorientował się, że gdy przebywał w mieszkaniu starsza pani rozmawiała przez telefon z drugą córką. Połączenie nie zostało przerwane i córka słyszała każde słowo. Natychmiast o zaistniałej sytuacji powiadomiła swojego męża oraz policję.

Sprawca był bardzo zaskoczony, gdy okazało się, że pod blokiem, w którym mieszkała 82-latka, czekają na niego funkcjonariusze policji i zięć pokrzywdzonej. Oszustem okazał się 60-letni mieszkaniec Świebodzic. Śledczy wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia. Sprawdzają czy 60-latek nie ma na swoim koncie więcej tego typu przestępstw.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na miesiąc. O jego dalszych losach zadecyduje sąd. Za oszustwa grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group