Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2769
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pijana matka opiekowała się dziećmi

Środa, 10 sierpnia 2016, 13:37
Aktualizacja: 13:39
Autor: red
Wałbrzych: Pijana matka opiekowała się dziećmi
Fot. red
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała 28–letnia kobieta, która opiekowała się swoimi małymi dziećmi. Nietrzeźwa matka została zatrzymana.

Oficer dyżurny wałbrzyskiej policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań przy ulicy Podgórskiej w Wałbrzychu nietrzeźwa kobieta zajmuje się małymi dziećmi. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce faktycznie zastali 4 i 5-letnie dwie dziewczynki oraz ich 28-letnią pijaną matkę. Po przebadaniu okazało się, że kobieta ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dzieci, w obecności kuratora sądowego, zostały przekazane pod opiekę rodziny zastępczej, zaś nietrzeźwa matka trafiła do policyjnej celi.

Teraz policjanci sprawdzają, czy swoim zachowaniem 28-latka nie naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia. Całość materiałów trafi do sądu rodzinnego. Prawo stanowi, że kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7, albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group