Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 5587
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Pijanych nie ubywa

Środa, 12 maja 2021, 6:36
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Pijanych nie ubywa
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w ciągu ostatnich czterech dni zatrzymali w naszym regionie dziewięcioro kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Rekordzista – 38–latek – miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W piątek około godziny 23:30 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy na ul. Wańkowicza w Wałbrzychu dokonali kontroli 24-letniego mężczyzny jadącego samochodem osobowym. Znajdował się on pod wpływem alkoholu, a badanie wykazało u niego 1,26 promila tej substancji w organizmie.

Sobota to kolejni zatrzymani kierujący znajdujący się pod wpływem alkoholu. Po godzinie 20:00 w ręce policjantów z wałbrzyskiej drogówki wpadł pijany rowerzysta. Do kontroli doszło na ul. Kościuszki w Boguszowie-Gorcach. 35-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kilka minut przed północą policjanci z ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu kontrolowali 30-latka z powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że nie posiada też uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Następnego dnia przed godzina 17:00 na ul. Piastowskiej w Jedlinie–Zdroju, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali do kontroli 37-latka. Badanie wykazało u kierującego 2 promile alkoholu. W tym samym czasie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali na ul. Zwierzynieckiej w Cieszowie nietrzeźwego rowerzystę. W tym przypadku wynik badania 55-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego to 1,21 promila alkoholu w organizmie. Kolejny niedzielny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany chwilę przed godziną 23:00 na ul. Chrobrego w Wałbrzychu. Funkcjonariusze z wałbrzyskiej prewencji zatrzymali do kontroli 63-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna prowadził samochód osobowy mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. W tym samym czasie na ul. Grunwaldzkiej w Głuszycy policjanci z tamtejszego komisariatu zatrzymali 39-latanią mieszkankę powiatu wałbrzyskiego. Kobieta prowadziła samochód osobowy mając 1,95 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że kobieta kierowała pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania.

Poniedziałkowego dnia w ręce mundurowych wpadło dwóch pijanych kierowców. Pierwszy nich został zatrzymany o 9:20 w Jabłowie przez funkcjonariuszy wałbrzyskiej drogówki. 42-letni wałbrzyszanin miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Wieczorem tym razem w Wałbrzychu na ul Głuszyckiej patrol prewencji drugiego komisariatu zatrzymał do kontroli kierującego motorowerem 38-latka. Mieszkaniec naszego miasta prowadził pojazd mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
60%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group