Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 5524
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: PiS o poczynaniach urzędników

Wtorek, 6 grudnia 2022, 14:29
Autor: red
Wałbrzych/REGION: PiS o poczynaniach urzędników
Fot. archiwum
Na konferencji prasowej Maciej Badora – Pełnomocnik Okręgowy PiS w Okręgu nr 4 w Wałbrzychu – poinformował o wybranych działaniach realizowanych w naszym okręgu.
- Po Marszu Niepodległości, który po raz pierwszy przeszedł przez nasze miasto, wracamy do decyzji Prezydenta Miasta Wałbrzycha, który zakazał tego wydarzenia, nie mając ku temu podstaw. Ponieważ decyzje takie godzą w konstytucyjne wolności obywatelskie, a ta wydana w Wałbrzychu nie jest jedyną, w której władze samorządowe ograniczają bezpodstawnie wolność zgromadzeń, będziemy domagać się poszanowania zasad demokracji w samorządach. W pierwszej kolejności stawiamy na edukację urzędników miejskich zakładając, że błędne decyzje nie wynikają ze złej woli, tylko niewłaściwej interpretacji przepisów. Zwrócimy się do Rzecznika Praw Obywatelskich o wsparcie naszej inicjatywy. Liczymy, że Urząd Miasta w Wałbrzychu jako pierwszy skieruje urzędników na szkolenia z zakresu wolności konstytucyjnych - informuje Maciej Badora.

Maciej Badora poinformował również, że sygnalizował już, że PiS jest przeciw pozbawieniu Wałbrzycha siedziby Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Zdaniem polityków PiS-u, nasze miasto w ostatnich 30 latach zostało pozbawione zbyt wielu ważnych instytucji i obecnie należy zabiegać o ich tworzenie lub odtwarzanie, nie zaś wyprowadzanie z miasta, a że ponieważ ze strony władz Wałbrzycha brakuje skutecznych działań, aby zapobiec tym niekorzystnym dla miasta rozwiązaniom, politycy PiS-u zwrócą się z zaproszeniem do Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Prezydenta Miasta Wałbrzycha oraz dyrektora DWUP w celu omówienia działań pozwalających na pozostawienie w Wałbrzychu tej ważnej wojewódzkiej instytucji.

Konferencja była też okazją przedstawienia nowego pełnomocnika wałbrzyskiego komitetu PiS, którym został dr Piotr Sosiński oraz okręgowego koordynatora Korpusu Ochrony Wyborów, na którego powołano Krzysztofa Lewandowskiego.

Źródło: Maciej Badora - Pełnomocnik Okręgowy PiS w Okręgu nr 4 w Wałbrzychu

Twoja reakcja na artykuł?

24
44%
Cieszy
4
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
9
16%
Złości
18
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group