Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2778
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podawała się za lekarkę, a była zwykłą oszustką

Poniedziałek, 6 października 2014, 15:32
Aktualizacja: 15:33
Autor: red
Wałbrzych: Podawała się za lekarkę, a była zwykłą oszustką
Fot. red
Oszuści stosują coraz bardziej przebiegłe metody, by wzbudzić zaufanie. Tym razem po domach 42–letnia kobieta krążyła jako lekarz i pracownik spółdzielni. Dwie starsze osoby okradła na ponad 100 tysięcy złotych.

W marcu 2014 roku młoda kobieta podając się za pracownika jednej z wałbrzyskich spółdzielni weszła do mieszkania 84-latki. Pod pretekstem rzekomego skontrolowania dokonała kradzieży pieniędzy w kwocie 42 tysięcy złotych oraz 2 tysiące dolarów amerykańskich. Zaraz po zdarzeniu pokrzywdzona zgłosiła ten fakt na policję. Funkcjonariusze z pierwszego komisariatu natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania złodziejki. Policjanci pracujący nad tą sprawą dowiedzieli się o kolejnym podobnym przestępstwie, do którego doszło w domu 85-latki. Tym razem podając się za lekarza prawdopodobnie ta sama sprawczyni ukradła 40 tysięcy złotych i 3 tysiące euro. Na szczęście starsza pani dość dobrze zapamiętała rysopis kobiety, na podstawie którego stróżom prawa udało się ją zatrzymać. Podejrzaną okazała się 42-letnia mieszkanka Świebodzic. Przeprowadzone przez policjantów okazanie całkowicie potwierdziło, że kradzieży tych dokonywała zatrzymana 42-latka.

Po usłyszeniu zarzutu została doprowadzona do prokuratora, który zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe w kwocie 20 tysięcy złotych.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group