Czytających: 7900

Wrocław: Podbili Wrocław!

Poniedziałek, 2 marca 2020, 9:14
Aktualizacja: 9:45
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika wspierani przez liczną grupę kibiców pokonali na wyjeździe WKK Wrocław 78–65 i zrewanżowali się przeciwnikowi za porażkę z pierwszej rundy.

Nasi przystąpili do meczu bardzo mocno skoncentrowani i po 4 miniutach prowadzili 4-10. Od stanu 8-17 coś w grze podopiecznych Łukasza Grudniewskiego się zacięło i w ostatnich 3 minutach gospodarze zniwelowali różnicę i po 10 minutach było 16-17.

Drugą ćwiartkę znów lepiej zaczęli biało-niebiescy i po celnym rzucie Cechniaka w 12. minucie prowadziliśmy 18-23. Później trwała walka kosz za kosz, ale cały czas to my prowadziliśmy różnicą 4-6 punktów. Na dwie minuty przed końcem drugiej kwarty oba rzuty wolne celnie wykonał Koelner i doprowadził do remisu po 34, zaś po 20 minutach mieliśmy remis po 38.

W trzeciej kwarcie wymiana ciosów trwała do stanu 43-44. Wtedy świetny okres zanotowali Górnicy i po trafieniach Cechniaka, Kulki odskoczyliśmy na 43-50. Na trzy minuty przed końcem trzeciej ćwiartki było 46-52 i wtedy znów dodatkowy bieg włączyli wałbrzyszanie. Pięć punktów z rzędu zdobył Zywert, a trzy kolejne dorzucił rozgrywający świetny mecz Cechniak i odskoczyliśmy na 46-60, a gospodarze do końca kwarty zdołali zdobyć zaledwie 1 punkt i było po 30 minutach 47-60.

Początek ostatniej kwarty to dominacja Górnika i szał na trybunach. W 33. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 47-70 dla Górnika i było jasne, że nasi ten mecz wygrają. Gospodarze próbowali jeszcze odwrócić losy pojedynku rzutami za trzy, ale to tylko spowodowało, że zmniejszyli dystans, ale nie byli w stanie doścignąć wałbrzyszan. Górnik spokojnie kontrolował mecz i dowiózł zasłużone zwycięstwo do końca.

Statystyki - Lider WKK, były gracz Górnika Piotr Niedźwiedzki rozegrał solidne zawody i zdobył 17 punktów i dorzucił 9 zbiorek, ale pozostał w cieniu środkowego Górnika Damiana Cechniaka, który ukończył mecz z 23 punktami (10/11 za dwa) i 10 zbiórkami. Bardzo dobre zawody Kamila Zywerta, który wraca do wysokiej formy (12 punktów, 7 zbiorek, 4 asysty). Grzegorz Kulka zanotował double double (10 punktów, 11 zbiórek).

WKK Wrocław - Górnik Wałbrzych 65-78 (16-17, 22-21, 9-22, 18-18)

Górnik: Cechniak 23 punkty (10/11 za dwa, 10 zbiórek), Jakóbczyk 14, Zywert 12 punktów, 7 zbiórek, 4 asysty, Kulka 10 punktów, 11 zbiórek, Pieloch 9, Kamiński 5, Wróbel 2, Koperski 2, Durski 1, Glapiński 0, Ratajczak 0.