Piątek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 2833
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podrobił dowód rejestracyjny

Sobota, 23 kwietnia 2011, 11:16
Aktualizacja: 11:16
Autor: KO
Wałbrzych: Podrobił dowód rejestracyjny
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Drogówka zatrzymała do kontroli drogowej samochód osobowy, którym kierował trzydziestojednoletni mężczyzna. Kierowca okazał policjantom fałszywy dowód rejestracyjny. Ale to jeszcze nie wszystko. – Jak się okazało, niedawno wałbrzyski sąd wydał w stosunku do niego zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi – mówi nadkomisarz Jerzy Rzymek, oficer prasowy wałbrzyskiej policji.

Kierowca trafił do policyjnego aresztu wprost z ulicy Mickiewicza, gdzie został zatrzymany do kontroli. Uprawnienia do kierowania odebrano mu za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości.

- Tym razem jechał na trzeźwo, ale bez uprawnień do kierowania, a do tego okazał kontrolującym go policjantom sfałszowany blankiet dowodu rejestracyjnego, który nosił ślady przerabiania dat terminów wykonania badania technicznego - mówi nadkomisarz Rzymek. - I to jeszcze nie wszystko. Kierujący nie miał opłaconego ubezpieczenia OC. Za naruszenia orzeczenia sądowego oraz za posłużenie się sfałszowanym dokumentem trzydziestojednoletniemu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group