Czytających: 3909

Wałbrzych: Postawili na atak

Niedziela, 28 marca 2021, 10:28
Aktualizacja: 10:39
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika pokonali Deckę Pelplin 93–87 i nadal zajmują 2. miejsce w ligowej tabeli.

Całe spotkanie miało bardzo wyrównany charakter i najczęściej wynik oscylował wokół remisu. Po 6 minutach i celnej trójce Krzysztofa Jakóbczyka prowadziliśmy 15-10. Kiedy w 7. minucie Jan Malesa wykorzystał rzuty wolne, Górnicy prowadzili 23-15 i wydawało się, że ten mecz będzie spacerkiem. Okazało się jednak, że walczący o utrzymanie goście nie przejechali do Wałbrzycha na wycieczkę i po 10 minutach był remis po 24. W drugiej ćwiartce goście starali się z całych sił nie dopuścić do sytuacji, kiedy miejscowi wypracowaliby sobie przewagę kilku punktów. W 15. minucie mieliśmy 39-38 i podopieczni Łukasza Grudniewskiego nie mogli przełamać oporu Decki. Do przerwy Górnik prowadził 50-46, co świadczy o tym, że obie ekipy nie grały zbyt twardo w defensywie.

W 23. minucie gospodarze wciąż prowadzili nieznacznie (57-56). Kilka minut później po skutecznie egzekwowanych rzutach wolnych przez Majewskiego to Decka wyszła na prowadznie 63-64, a po chwili zrobiło się nawet 63-68 i trener Grudniewski musiał wziąć przerwę na żądanie. Ta przerwa przyniosła pożądany efekt i po 30 minutach było 72-73. Ostatnia kwarta pokazała jak wyrównanym składem dysponuje trener Grudniewski. Jeszcze w 35. mniucie mieliśmy remis po 78, a na dwie minuty przed końcem po celnym rzucie Dzierżaka, goście prowadzili 82-83. I wtedy zaczął się show Jakóbczyka, który zdobył dla Górnika 9 kolejnych punktów i to pozwoliło odskoczyć z wynikiem i ostatecznie pokonać rywala 93-87.

Górnik Wałbrzych - Decka Pelplin 93-87 (24-24, 26-22, 22-27, 21-14)

Górnik: Jakóbczyk 25 (6x3), Bojanowski 21 (6 zbiórek), Zywert 13 (10 asyst), Cechniak 10 (7 zbiórek), Durski 9 (8 zbiórek), Ochońko 8, Koperski 3, Malesa 2, Wróbel 2, Ratajczak 0.