Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 5607
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Poszukiwała go czeska policja

Sobota, 29 maja 2021, 10:50
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Poszukiwała go czeska policja
Fot. KMP Wałbrzych
W ciągu ostatniego tygodnia wałbrzyscy funkcjonariusze zatrzymali 16 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci w ramach przydzielonych do służby zadań, kontrolują ewentualne „kryjówki” osób poszukiwanych, ukrywających się przed wydaną decyzją wymiaru sprawiedliwości. W większości przypadkach jest to ciężka i żmudna praca operacyjna, ponieważ osoby, które ukrywają się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

W ciągu ostatniego tygodnia na terenie Wałbrzycha i naszego powiatu policjanci zatrzymali 16 osób ukrywających się przed organami ścigania. Wśród nich było dwoje wałbrzyszan poszukiwanych na podstawie wydanego listu gończego. 44-latek najbliższy rok i dwa miesiące spędzi w zakładzie karnym, a 34-latka trafi za kraty więzienia na 2 lata i 10 miesięcy. Zatrzymany został też 47-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez czeską policję.

Twoja reakcja na artykuł?

11
79%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group