• Piątek, 20 września 2019
  • Godz. 7:16
  • Imieniny: Eustachego, Euzebii, Filipiny
  • Czytających: 2024
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Prawo i Sprawiedliwość interweniuje w sprawie wywłaszczonych mieszkańców Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 21 stycznia 2014, 12:00
Aktualizacja: 22:06
Autor: opr. PAW
Fot. użyczone
19 stycznia w Legnicy odbyło się posiedzenie dolnośląskiej Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości. Podczas obrad dolnośląska Rada Regionalna PiS zajęła się m.in. sprawą wywłaszczonych mieszkańców Wałbrzycha.

Apel Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w sprawie wywłaszczonych mieszkańców Wałbrzycha:

„Rada Regionalna Prawa i Sprawiedliwości apeluje do władz centralnych oraz samorządowych o niezwłoczne rozwiązanie problemu setek Wałbrzyszan wywłaszczonych w związku z inwestycją tzw. obwodnicy zachodniej miasta.

Rodziny, które zostały wywłaszczone wiosną 2012 roku do chwili obecnej oczekują na wypłacenie im należnych odszkodowań. Spór kompetencyjny pomiędzy Prezydentem Wałbrzycha a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad doprowadził do niebezpiecznego stanu braku wypłat co rodzi słuszne obawy o przyszłość wywłaszczonych z domów i mieszkań Wałbrzyszan. Nie mogą oni dysponować nieruchomościami, których własności zostali pozbawieni, ale też nie mogą nabyć innych, w których mogliby zamieszkać.

Ten stan powoduje utratę zaufania do Państwa i oczywiste poczucie krzywdy.

Stoimy na stanowisku, że zadaniem władz centralnych oraz samorządowych jest zakończenie sporu i szybkie rozwiązanie problemu”.

Oprócz tego Rada Regionalna PiS-u przyjęła następujące uchwały:

- Apel Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości do samorządów w sprawie efektów wprowadzenia podatku od wydobycia niektórych kopalin;

- Stanowisko Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w sprawie wyznaczenia kierunków rozwoju energetyki opartej na odnawialnych źródłach energii na terenie Dolnego Śląska;

- Stanowisko Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w sprawie sprzeciwu wobec decyzji rządu o wykreśleniu odcinka S3 Legnica - Lubawka z Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015;

- Stanowisko Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec promowania ideologii gender w projektach realizowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego;

- Stanowisko Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w sprawie aktywnej polityki kulturalnej w regionie;
Członkowie Rady Regionalnej w drugiej części obrad dyskutowali o nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego i Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Przewodniczącym dolnośląskiej Rady Regionalnej jest prezes Adam Lipiński, w jej skład wchodzą również posłowie i senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, prezesi i wiceprezesi struktur okręgowych PiS, przewodniczący klubu PiS w Sejmiku Województwa oraz przewodniczący klubów PiS w miastach będących stolicą okręgu w wyborach parlamentarnych.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Froncek 21-01-2014 12:07
A Renata od ......... była i Hofman od ............. panie Lipiński?
~Wałbrzyszanin 21-01-2014 13:22
Obudzili się.Wybory się zbliżają.
~77 21-01-2014 17:22
Drodzy rodacy -> - Ja zostawiam na boku spór na linii Donald Tusk – Jarosław Kaczyński, czy wcześniejszy spór Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim, bo to jest amerykański wrestling, na który frajerzy kupują bilety, licząc że któryś z zawodników zrobi sobie krzywdę, a to są zapasy tak ustawione, że nikt sobie krzywdy zrobić nie może.Jeżeli wydaje się Wam,że pomoże Wam ktoś z PIS to gratuluję głupoty :))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group