• Czwartek, 14 listopada 2019
  • Godz. 2:48
  • Imieniny: Emila, Judyty, Serafina, Wawrzyńca
  • Czytających: 3217
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Prawo i Sprawiedliwość wybrało nowe władze i zaprasza na świdnicki marsz w obronie wolności słowa

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Środa, 25 kwietnia 2012, 15:21
Aktualizacja: 15:21
Autor: red
Fot. red
Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Okręgowego PiS zostały wybrane nowe władze partii w regionie.

Oprócz Anny Zalewskiej, która wcześniej podczas marcowego zjazdu działaczy Prawa i Sprawiedliwości, została Prezesem Okręgu, członkowie zarządu zdecydowali się wybrać 2 wiceprezesów, sekretarza, skarbnika, a także pozostałych 4 członków prezydium partii.

Wiceprezesami Prawa i Sprawiedliwości zostali wybrani Piotr Sosiński, radny sejmiku dolnośląskiego z Wałbrzycha oraz Jacek Tyniec z Kłodzka. Sekretarzem partii w regionie został Łukasz Apołenis ze Świebodzic, członek Rady Politycznej PiS, a skarbnikiem Robert Garstecki, radny ze Świdnicy. Ponadto w skład Prezydium Zarządu Okręgowego weszli: Zuzanna Bielawska, burmistrz Piławy Górnej, Irena Skibniewska-Kozak, radna powiatowa z Bielawy, Danuta Woźniak-Łągiewka z Ząbkowic Śląskich, a także radny powiatu kłodzkiego, Jerzy Dec z Nowej Rudy. Wszystkie wymienione osoby uzyskały akceptację Komitetu Politycznego PiS.

Regionalne nowo wybrane władze Prawa i Sprawiedliwości zapraszają do licznego przybycia na świdnicki marsz w obronie wolności słowa i Telewizji Trwam. Rozpocznie się on już w najbliższą sobotę, 28 kwietnia o 13.30 uroczystą Mszą św. odprawioną przez Biskupa Świdnickiego, Ignacego Deca. PiS zwraca się do wszystkich z prośbą, by zabierali ze sobą flagi i transparenty.
- W imieniu Prawa i Sprawiedliwości zachęcamy wszystkich tych, którzy nie zgadzają się z postępowaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, aby wzięli liczny udział w świdnickim marszu obrony wolności słowa i mediów. Wiele przesłanek wskazuje, że decyzja o odmowie przyznania koncesji TV Trwam na cyfrowym multiplecie jest podyktowana tanimi pobudkami politycznymi. Nie możemy na to przyzwalać. Musimy zamanifestować nasz sprzeciw wobec takich praktyk - tłumaczy Anna Zalewska.

W wielu miejscowościach naszego regionu rady miejskie przyjęły negatywne stanowiska w sprawie decyzji KRRiT wobec Telewizji Trwam. Działo się to ponad podziałami ideowymi.
- To jest już problem ogólnospołeczny. Polacy nie zgadzają się z próbą kneblowania niewygodnych mediów. W sobotę Świdnica będzie w centrum Dolnego Śląska. Nie może Państwa tutaj zabraknąć - dodaje posłanka.

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~ 25-04-2012 15:25
Brawo PiS ,)
~Pawel 25-04-2012 15:36
Ja nie mogę... Zaglądam na Wałbrzyszka, a tam mnie wita duży tytuł z zaproszeniem na marsz w obronie WOLNOŚCI SŁOWA. Jakiż piękny surrealizm! Dla osób nie czujących tego absurdu: gdyby wolności słowa nie było, to jak myślicie, czy mogłaby się w mediach pojawić taka informacja? A trzeba z drugiej strony przyznać, że ojciec Rydzyk uczy się pilnie od lobby homoseksualnego: przedstawia jako dyskryminację sytuację, w której państwo nie przyznaje mu uprzywilejowanej pozycji, nie daje mu ekstra możliwości. I wiele osób to łyka (to działa tak samo jak tzw. małżeństwa homoseksualne - brak przywilejów z niego wynikających jest przedstawiane jako dyskryminacja).
~Wałbrzyszanin 25-04-2012 15:41
My wałbrzyszanie mamy w d... Annę Zalewską tak jak ona ma nas. Zalewska nawet nie potrafi utworzyć właściwego bura poselskiego w Wałbrzychu. a przypominam że startowała z okręgu wałbrzyskiego. Zalewska sprzeciwia się utworzeniu fundacji na strefie która by pomagała miastu. Zalewska dba tylko o interesy Świdnicy. Reszta okręgu wałbrzyskiego się nie liczy, poza tym jak to wygląda aby Wałbrzych tak duże miasta i jego mieszkańcy musieli jeździć do Świdnicy walczyć o tv Trwam i Radio Maryja ? przecież to jest jakiś totalny absurd większość jedzie do mniejszości, ktoś tu na głowę upadł.
~Justa 25-04-2012 15:42
Komitet Centralny zaaprobował członków - coś mi to przypomina. Wzór jednoznacznie się kojarzący
~heheh 25-04-2012 15:50
Zalewska kpi z Wałbrzycha i mieszkańców to samo Dec. Co oni myślą że my mieszkańcy tak dużego miasta mamy jeździć gdzieś po innych miastach ? jeszcze tego w Cyrku nie było że duże skupisko ludzi ( Wałbrzych), jedzie czy idzie do mniejszego skupiska ludzi ( Świdnica). To może Wrocław przyjedzie do nas, a Warszawa do Wrocławia, Może w ogóle niech Wałbrzych pojedzie do Słotwiny.
~ 25-04-2012 16:14
Jak komuny wałbrzyskiej nie stać na organizację takiego marszu to trza jechać do Świdnicy. Prosta gadka :)
~Kipa 25-04-2012 16:29
No i dobrze,ze nie bedzie zadymy i zadymiarzy w Walbrzychu.Od kiedy to pani posel popiera nieszanujacych prawo biznesmenow?To tak dziala PiS?
~ świdniczanin 25-04-2012 16:39
Z radością oddamy Wam ten marsz i cały PIS - świdniczanin
idler73 25-04-2012 16:49
Śmiać mi się chcę. "Wolność słowa" ! Kilka lat temu, podczas fali nie przychylnych komentarzy prasowych i wypowiedzi na forach internetowych, ówczesny premier Jarosław Kaczyński spłodził pomysł o ograniczeniu wolności wypowiedzi jednych i drugich. Telewizja Trwam jest ogólnie dostępną poprzez platformy satelitarne w całej Europie i sieci kablowe na terenie Polski, nie można więc mówić o "ograniczeniu wolności słowa", czy braku dostępu do środków przekazu. Po za tym, wysoce niemoralne jest uprzywilejowanie jednej, katolickiej stacji telewizyjnej, podczas gdy inne stacje "wyznaniowe" nie mogły by nawet pomarzyć o takiej koncesji. Sprawa generalnie jest trudna, i jak każdy kij ma dwa końce. Jeżeli TV Trwam koncesję wywalczy (na co się nie zanosi), będą musiały zniknąć programy katolickie z
idler73 25-04-2012 16:49
TVP, ponieważ "co za dużo to nie zdrowo".
~ 25-04-2012 21:23
Nie trzeba oglądać Trwam, ale są jakieś zasady i standardy! Ludzie, tutaj chodzi o to, że Trwam spełniło wymogi takie jak kilka innych stacji, ale zgodę na złość nie przyznano. Sprawa toczy się także w sądzie administracyjnym i pewnie POlszewia przegra z kretesem. Pojedźmy do Świdnicy i pokażmy, że mamy dosyć dziadowskich rządów PO.
~MMM 25-04-2012 21:37
Jest ogólnie dostępna? Czyżby? Może po zapłaceniu operatorom sieci kablowych. A chodzi o to, żeby była ZA DARMO, tak jak tv z imperium Waltera. Tą tv utrzymują widzowie, więc chyba mają prawo oglądać ją za darmo podobnie jak inne stacje. Co do innych wyznań to dlaczego nie mają tv? Może po prostu ich wierni nie chcą jej finansować? Poza tym marsz jest ogólnie o wolność słowa. Dla wszystkich. Dla wszystkich.
~gość portalu 25-04-2012 21:43
Wolność słowa w tym przypadku jest rozumiana jako ograniczenie dostępu do tego kanału. Mając multipleks, kanał disco polo będzie miał w domu każdy polak. TV Trwam nie, proste.
~Robert 25-04-2012 22:28
Ja po innych mniejszych miasteczkach nie będę się tłukł za obroną TV Trwam i Radia Maryji i, ja mieszkam w dużym mieście w którym powinno być coś takiego, a jeżeli nie ma to ma to głęboko gdzieś a Decowi i Zalewskiej to dziękujemy . Poza tym nasze kościoły i wałbrzyski PiS powinien zorganizować to u nas , a jeżeli nie zorganizowali to najwidoczniej im nie zależy a ludzie z Wałbrzycha powinni mieć honor a nie się tułać po mniejszych miastach.
~jacek 25-04-2012 22:40
Odnośnie tej TV TRWAM to dziwna sprawa, dlaczego w kazdej kablowce leci, a na naziemnej nie puszczą. Moim zdaniem czy to bedzie trwam czy byle co innego powinni normalnie puscic a nie kierowac sie polityką.
~ 26-04-2012 8:23
Robercie, w Wałbrzychu też zrobią. Wszystko w swoim czasie.
~ 26-04-2012 10:07
POgońmy czym prędzej obecną władzę. Wyślijmy ją na śmietnik historii !
~Nop 26-04-2012 11:49
Ja będę pisał do Jarosława Kaczyńskiego ws. poseł Zalewskiej , może prezes ją upomni że miasto Wałbrzych to duże miasto i to jej okręg wyborczy, a ona myśli tylko o Świdnicy, tak dłużej nie może być.
~ 28-04-2012 12:21
Dzisiaj marsz w Świdnicy. Przyjedźmy jak najliczniej !!!
~dolnoslazak 29-04-2012 3:55
Dlaczego Pan Bog karze ziemie walbrzyska PiSiorami? Dlaczego?
~adam123135 6-05-2012 14:31
W Wałbrzychu mieście czerwonych,byłych kopidołów,prymitywnej zbieraniny!Tutaj wśród takiej społeczności nic nie można zrobić!Takiemu zaściankowi tylko ,,nalewki,, dać!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group