Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3775
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Prawo i Sprawiedliwość wybrało nowe władze i zaprasza na świdnicki marsz w obronie wolności słowa

Środa, 25 kwietnia 2012, 15:21
Aktualizacja: 15:21
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Prawo i Sprawiedliwość wybrało nowe władze i zaprasza na świdnicki marsz w obronie wolności słowa
Fot. red
Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Okręgowego PiS zostały wybrane nowe władze partii w regionie.

Oprócz Anny Zalewskiej, która wcześniej podczas marcowego zjazdu działaczy Prawa i Sprawiedliwości, została Prezesem Okręgu, członkowie zarządu zdecydowali się wybrać 2 wiceprezesów, sekretarza, skarbnika, a także pozostałych 4 członków prezydium partii.

Wiceprezesami Prawa i Sprawiedliwości zostali wybrani Piotr Sosiński, radny sejmiku dolnośląskiego z Wałbrzycha oraz Jacek Tyniec z Kłodzka. Sekretarzem partii w regionie został Łukasz Apołenis ze Świebodzic, członek Rady Politycznej PiS, a skarbnikiem Robert Garstecki, radny ze Świdnicy. Ponadto w skład Prezydium Zarządu Okręgowego weszli: Zuzanna Bielawska, burmistrz Piławy Górnej, Irena Skibniewska-Kozak, radna powiatowa z Bielawy, Danuta Woźniak-Łągiewka z Ząbkowic Śląskich, a także radny powiatu kłodzkiego, Jerzy Dec z Nowej Rudy. Wszystkie wymienione osoby uzyskały akceptację Komitetu Politycznego PiS.

Regionalne nowo wybrane władze Prawa i Sprawiedliwości zapraszają do licznego przybycia na świdnicki marsz w obronie wolności słowa i Telewizji Trwam. Rozpocznie się on już w najbliższą sobotę, 28 kwietnia o 13.30 uroczystą Mszą św. odprawioną przez Biskupa Świdnickiego, Ignacego Deca. PiS zwraca się do wszystkich z prośbą, by zabierali ze sobą flagi i transparenty.
- W imieniu Prawa i Sprawiedliwości zachęcamy wszystkich tych, którzy nie zgadzają się z postępowaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, aby wzięli liczny udział w świdnickim marszu obrony wolności słowa i mediów. Wiele przesłanek wskazuje, że decyzja o odmowie przyznania koncesji TV Trwam na cyfrowym multiplecie jest podyktowana tanimi pobudkami politycznymi. Nie możemy na to przyzwalać. Musimy zamanifestować nasz sprzeciw wobec takich praktyk - tłumaczy Anna Zalewska.

W wielu miejscowościach naszego regionu rady miejskie przyjęły negatywne stanowiska w sprawie decyzji KRRiT wobec Telewizji Trwam. Działo się to ponad podziałami ideowymi.
- To jest już problem ogólnospołeczny. Polacy nie zgadzają się z próbą kneblowania niewygodnych mediów. W sobotę Świdnica będzie w centrum Dolnego Śląska. Nie może Państwa tutaj zabraknąć - dodaje posłanka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group