Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przed nami Motohałda

Piątek, 20 kwietnia 2012, 14:06
Aktualizacja: 14:07
Autor: PAW
Wałbrzych: Przed nami Motohałda
Fot. organizatorzy
Przed nami kolejna edycja MOTOHAŁDY, która z roku na rok staje się coraz bardziej znaną i prestiżową imprezą.

MOTOHAŁDA V – Mistrzostwa Polski Strefy Zachodniej w Cross Country

28-29.04.2012 po raz piąty w Wałbrzychu odbędzie się MOTOHAŁDA - Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej z cyklu CROSS COUNTRY – tym razem jako I i II runda – czyli zawody otwierające cały cykl Mistrzostw w sezonie 2012.

Tak jak ostatnio, zawody odbędą się w wyjątkowej scenerii wałbrzyskiej góry „Chełmiec” oraz największej na Dolnym Śląsku hałdy „Wiesław”, a zawodnicy wystartują ze stadionu przy ul. Sportowej na Sobięcinie.

O atrakcyjności ukształtowania terenu i wyjątkowej trasie mieli już okazję przekonać się zawodnicy startujący w poprzednich edycji imprezy. Ich wrażenia i satysfakcja z udziału w wałbrzyskich zawodach mówiły same za siebie. Strome podjazdy, szybkie zjazdy, odcinki techniczne i różnorodność podłoża i duża różnica wzniesień – są wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej. W lipcu 2011 po wałbrzyskiej trasie trenował swoim „dakarowym” KTM-em Kuba Przygoński z ORLEN Teamu, który zafascynowany stwierdził, że trasa przypomina mu niektóre odcinki specjalne w Argentynie.

Ostatnie zawody obejrzało ponad 3 tys. fanów i sympatyków, którzy byli pod wielkim wrażeniem umiejętności startujących zawodników, a sama impreza zakończyła się dużym sukcesem pod względem organizacyjnym, medialnym i promocyjnym – Wałbrzych został okrzyknięty stolicą Polski w Cross Country i polskim Hell Gates – jako analogia do najtrudniejszych na świecie zawodów motocyklowych typu cross country rozgrywanych w USA w Kalifornii pod ta właśnie nazwą.

W zawodach MOTOHAŁDA V udział weźmie około 150 zawodników z kraju, Niemiec oraz Czech, którzy na wałbrzyskiej ziemi będą walczyć o cenne punkty w kwalifikacji generalnej sezonu Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej.

Na kibiców czeka mnóstwo emocji, atrakcji i na pewno spora dawka adrenaliny. Na trudnej i widowiskowej trasie będzie można zobaczyć rywalizację na najwyższym poziomie i popisy ekstremalnej jazdy zawodowców na motocyklach i quadach.

Uroczyste zakończenie zawodów, dekoracja zawodników i wręczanie nagród odbędzie się w Centrum Handlowym VICTORIA: 28.04 o godz. 17:00, a 29.04 o godz. 15:00.

Dodatkową atrakcją dla kibiców i zawodników będzie zorganizowana w Centrum Handlowym wystawa nowych motocykli i quadów, takich marek jak: SUZUKI, TRIUMPH, KTM, YAMAHA, która potrwa od 28.04 do 06.05.

Inicjatorem oraz bezpośrednimi wykonawcami projektu jest Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec” we współpracy z OSiR Wałbrzych i gminą Wałbrzych.

Sponsor Główny zawodów: Galeria Handlowa VICTORIA.
Sponsorzy wspierający: INTER MOTORS, YATO, ALBA, ENI-AGIP, OLEK MOTOCYKLE,
POL-MOTORS Wałbrzych.

Więcej na stronie internetowej: www.motohalda.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group