Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4736
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Radni SLD staną przed sądem

Czwartek, 26 stycznia 2012, 18:49
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2012, 10:31
Autor: Sven
Wałbrzych: Radni SLD staną przed sądem
Fot. Sven
Pięcioro radnych miejskich Sojuszu Lewicy Demokratycznej stanie przed sądem partyjnym. Jeden sam zrezygnował z członkostwa w partii.

Na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Powiatowego Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Wałbrzychu zapadły decyzje będące konsekwencją głosowania radnych SLD w sprawie projektów uchwał likwidujących cztery wałbrzyskie placówki oświatowe.

Wobec pięciorga radnych: Danuty Marosz, Ilony Sochy, Stefanii Pawełek, Zdzisława Dobrowolskiego i Roberta Rozmuskiego podjęto uchwały o skierowaniu do Krajowego Sądu Partyjnego wniosków o wykluczenie z szeregów Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Szósty radny – Jerzy Krzyżowski złożył rezygnację z członkostwa w SLD wczoraj, 26 stycznia 2012 roku.

Jeżeli sąd partyjny przychyli się do wniosków powiatowego kierownictwa partii, to SLD nie będzie mieć swoich przedstawicieli w radzie miasta. Ale jak stwierdził Szymon Heretyk, przewodniczący rady powiatu, sprzeniewierzyli się oni lewicowym ideałom, więc i tak niewielki z nich dla tej formacji pożytek.

Przypomnijmy, że podczas kampanii samorządowej z SLD został wyrzucony kandydujący na prezydenta miasta Dariusz Lenda po tym, jak skrytykował swoich partyjnych kolegów za decyzję o poparciu w wyborach Mirosława Lubińskiego. Zła passa SLD została podtrzymana w wyborach parlamentarnych, w których w naszym okręgu ugrupowanie to nie uzyskało ani jednego mandatu.

W najbliższą sobotę odbędzie się wałbrzyska konwencja SLD, w trakcie której zostaną wybrane nowe władze powiatowe. Nie będzie już odrębnych władz miejskich. Jak na razie jedynym oficjalnym kandydatem na przewodniczącego SLD w Wałbrzychu jest Szymon Heretyk.

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group