Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4499
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Razem o wykluczeniu transportowym

Wtorek, 27 lipca 2021, 12:30
Aktualizacja: 14:03
Autor: JAZ
Wałbrzych/REGION: Razem o wykluczeniu transportowym
Fot. JAZ
Na Dworcu Centrum w Wałbrzychu politycy partii RAZEM zorganizowali konferencję prasową nt. wykluczenia transportowego w naszym regionie.

Politycy nie mogą zrozumieć, ale też nie chcą zgodzić się na tak niską liczbę połączeń na trasie Wałbrzych – Kłodzko. Głos w sprawie zabrali politycy z posłem Adrianem Zandbergiem na czele. Partia Razem zwraca uwagę na potrzebę powiększenia komunikacji Wałbrzycha z pobliskim Kłodzkiem, który jest według ich opinii takim miastem jak Wałbrzych dla Wrocławia.

- Dzisiaj mieszkańcy naszego miasta w dużej mierze korzystają z transportu kolejowego i podróżują nim do pracy - mówi Anna Stabrowska, która zwróciła również uwagę, że właśnie mieszkańcy Kłodzka mogliby w podobny sposób traktować Wałbrzych.

Ważną rolą dla poprawienia komunikacji połączenia jest zwiększenie ich częstotliwości, co umożliwiłoby transport potencjalnym pracownikom. Takie połączenia musiałby być też usystematyzowane i regularne tak, by każdy z podróżnych mógł zaplanować swój dzień. Połączenia komunikacyjne Wałbrzycha nie wyglądają źle. Większość skierowana jest jednak w kierunku stolicy Dolnego Śląska. Pominięte dotychczas Kłodzko jest tylko jednym z wielu mniejszych miast, z którymi połączenie transportu publicznego dałoby Wałbrzychowi więcej korzyści. Połączenie okolicznych miejscowości wyraźnie poprawiłoby komfort życia mieszkańców, którzy mogliby swobodnie poruszać się po okolicy. Będący na spotkaniu z dziennikarzami Adrian Zandberg poparł inicjatywę swoich kolegów z Wałbrzycha, ale zwrócił też uwagę na problem, z którym już niebawem będziemy musieli się zmierzyć.

- Unia Europejska odchodzi od obecnej formy napędowej i zaczyna bardzo mocno promować elektryczną. Już niedługo Polacy zderzą się z rzeczywistością, gdzie nie będą mogli sprowadzić do kraju 10-letniego samochodu, by dojeżdżać go aż padnie. Dla wielu będzie to prawdziwy dramat, a brak komunikacji może doprowadzić do sytuacji, w której jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym będzie wizyta objazdowego sklepu – mówi polityk obrazując przykład jednej z wiosek na wschodzie Polski.

Adrian Zandberg zwrócił również uwagę na potrzebę zwiększenia nakładów finansowych i na zwiększenie mody na podróże komunikacją publiczną, która powinna być wygodnym i możliwie najprostszym środkiem transportu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
36%
Cieszy
3
12%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
8%
Smuci
2
8%
Złości
8
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group