Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2718
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Robert Biedroń podsumował swój objazd po Polsce

Sobota, 15 grudnia 2018, 10:47
Aktualizacja: Czwartek, 20 grudnia 2018, 14:39
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Robert Biedroń podsumował swój objazd po Polsce
Fot. red
Nie tak dawno gościł w Wałbrzychu, a teraz podczas konferencji prasowej w Warszawie, Robert Biedroń dokonał podsumowania "Burzy Mózgów" – cyklu spotkań z Polkami i Polakami w miastach całego kraju, na których zbierał postulaty do programu swojego ugrupowania.

Robert Biedroń odwiedził w sumie 33 miast, spotkał się z 15 tysiącami osób, a prawie pół miliona oglądało "Burze Mózgów" w internecie. W trakcie spotkań zebrał prawie 200 postulatów, nad którymi głosowały całe sale i tysiące, zapisanych dla nas na specjalnych kartkach. Przejechał w tym celu prawie 10 tysięcy kilometrów.
- To dodaje nam skrzydeł. Dziś możemy powiedzieć, że projekt, który tworzymy, ma ogromną moc zmiany - mówi Biedroń.

Wspominał też najbardziej poruszające historie, które usłyszał podczas spotkań, między innymi panią Wiktorię, która przez wiele lat starała się o mieszkanie i pozostawała bezdomna, a państwo nie pomagało jej, mimo jej niepełnosprawności. Kamila, który w dzieciństwie przez 2,5 roku walczył z nowotworem, mówiła, że żyje dziś tylko dzięki sprzętowi od WOŚP. Robert Biedroń przypomniał też małego Ignacego, który chciał, by nasze państwo dbało o czyste powietrze i zapewniło mu ciekawą edukację. Poprosił też o poparcie w wyborach do samorządu szkolnego. Robert Biedroń obiecał, że wszystkie te postulaty znajdą swoją odpowiedź w jego programie, którego ogłoszenie nastąpi podczas konwencji programowej, 3 lutego na warszawskim Torwarze.

Na koniec, zapowiedział jeszcze jeden istotny postulat programowy. Jest nim całkowite odejście od węgla w energetyce do 2035 roku.
- Co roku państwo dokłada 10 miliardów złotych do przemysłu węglowego.Te pieniądze mogłyby być sukcesywnie przekazywane na odnawialne źródła energii - mówił Robert Biedroń. - Te 85 tysięcy górników, którzy pracują w Polsce, nie będzie zostawionych samym sobie. Otrzymają wsparcie od państwa. Miejsca pracy znajdą się w termomodernizacji i sektorze energii odnawialnej.

Następnie głos zabrali Dariusz Standerski, dyrektor ds. programowych i główny ekonomista nowego ugrupowania oraz Gabriela Morawska-Stanecka, dyrektorka ds. prawnych. Opowiedzieli o innych zagadnieniach, które znajdą się w programie.

Będą to m.in.:

- likwidacja wykluczenia komunikacyjnego przez rozbudowę i integrację sieci połączeń kolejowych i autobusowych,

- rozdział państwa od Kościoła, uwzględniający sprawiedliwe podatki i wycofanie finansowania lekcji religii,

- ochrona praw reprodukcyjnych, w tym podwyższenie standardów okołoporodowych, leczenie bezpłodności włącznie z programem in vitro oraz prawo do bezpiecznego przerywania ciąży,

- sprawna opieka zdrowotna, w tym nowe inwestycje i poprawa warunków pracy w zawodach medycznych,

- powołanie Komisji Sprawiedliwości i Pojednania, mająca uporządkować państwo po naruszeniach Konstytucji po 2015 r. oraz rozliczeniu odpowiedzialnych za te naruszenia,

- wprowadzenie godnych wynagrodzeń, m.in. przez powiązanie wynagrodzenia minimalnego ze średnią płacą,

- odpartyjnienie państwa poprzez powołanie apolitycznej komisji, która egzaminować będzie kandydatów do zarządów i rad nadzorczych Spółek Skarbu Państwa oraz na stanowiska kierownicze instytucji państwowych.

Twoja reakcja na artykuł?

31
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
10
24%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group