Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6457
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Rozmowy o Polsce

Środa, 12 stycznia 2022, 7:26
Aktualizacja: 8:48
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Rozmowy o Polsce
Fot. Dolny Śląsk Wspólna Sprawa
Ruch Samorządowy Tak Dla Polski to w założeniach projekt nie „przeciw”, a „za” – demokracją, rozwojem, poprawą życia mieszkańców, państwem prawa, bo komunikacja miejska, szkoły, parki i chodniki nie mają barw partyjnych i służą każdemu niezależnie od prezentowanych poglądów.

W wizycie w Warszawie uczestniczyli dolnośląscy samorządowcy, w tym m.in prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej:
| - Wizyta obfitowała w ważne spotkania i rozmowy, nie tylko o przyszłości naszego regionu, ale i Polski - podsumował pobyt w Warszawie Roman Szełemej.

Przedstawiciele Ruch Samorządowy Tak Dla Polski mówią wprost: rozmawiamy z siłami prodemokratycznymi, by doprowadzić do wspólnego zwycięstwa w kolejnych wyborach.

Rafał Trzaskowski - prezydent Warszawy:

- Samorządowcy potrafią się jednoczyć, potrafią pracować dla swoich mieszkańców. Pokazujemy, że można działać razem, że wspólne cele, jakimi są rozwój miast i wsi, którymi zarządzamy oraz poprawa jakości życia mieszkańców są dla nas najważniejsze. Liczymy, że także opozycyjne partie polityczne będą potrafiły się porozumieć.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk:

- Przyświeca nam wizja pozytywna. Tą wizją jest Rzeczpospolita Samorządna. To o niej myśleliśmy, gdy w Gdańsku, w 2019 roku, podpisywaliśmy się pod 21 tezami. To wizja państwa administracyjnie zdecentralizowanego, ale spojonego silną tkanką społeczną.

Beata Moskal-Słaniewska - prezydent Świdnicy:

- Niestety ostatnie lata rządów to destrukcja i destabilizacja samorządności w Polsce. A każdy kolejny pomysł Jarosława Kaczyńskiego odbiera podmiotowość mieszkańcom wspólnot lokalnych. Najwyższy czas na zmianę, czas na TAK! dla na ludzi odpowiedzialnych i dbających o silną Polskę i silny samorząd.

Twoja reakcja na artykuł?

15
21%
Cieszy
31
44%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
2
3%
Złości
20
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (57)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group