Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ruch Palikota zaprasza na manifestację do Rynku

Środa, 25 stycznia 2012, 7:37
Aktualizacja: 7:38
Autor: Sven
Wałbrzych: Ruch Palikota zaprasza na manifestację do Rynku
Fot. użyczone
Wałbrzyscy działacze Ruchu Palikota zapraszają do udziału w manifestacji w obronie wolności w internecie. Odbędzie się ona dzisiaj, 25 stycznia 2012 roku o godzinie 17:00.

W oświadczeniu wydanym w tej sprawie czytamy:

Po reformie odpłatności za leki, wprowadzonej wbrew protestom
Polaków, rząd Donalda Tuska kolejny raz nie liczy się z głosami
obywateli. Tym razem na celowników jest wolność w Internecie.

Wprowadzenie międzynarodowej umowy ACTA daje rządzącym na całym świecie możliwość usuwania witryn internetowych, na których znajdą się nieprzychylne komentarze. Na zatrzymanie takich działań nie będzie miał wpływu nawet sąd. To krok w stronę cenzury i
fałszowania informacji! Obłudą jest tłumaczenie rządzących, że umowa ACTA dotyczy ochrony własności intelektualnej i skierowana jest przeciwko piractwu w sieci. Nie chce się wierzyć, że te szczytnie brzmiące cele były skandalicznie tuszowane już na samym początku!

Jak? 18 grudnia 2011 roku, a więc w czasie Polskiej Prezydencji, Rada Unii Europejskiej opublikowała krótką informację o przyjęciu ACTA. Komunikat pojawił się na stronie numer 43 komunikatu prasowego dotyczącego... rolnictwa i rybołówstwa!

RUCH PALIKOTA jest przeciwny ograniczaniu wolności słowa. Kolejny raz polityka polskiego rządu powoduje sprzeciw, bunt i gniew. Spotykamy się w Rynku. Przejdziemy ulicą Gdańską, a następnie placem Magistrackim, ulicami Dmowskiego i Sienkiewicza. Ruch Palikota zaprasza w środę o godzinie 17:00! Podczas Manifestacji będziemy zbierać podpisy za zorganizowaniem referendum w sprawie ACTA.

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group