Czwartek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 2896
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Specjalna brygada

Wtorek, 17 lutego 2015, 16:09
Aktualizacja: Środa, 18 lutego 2015, 7:53
Autor: opr. PAW
powiat wałbrzyski: Specjalna brygada
Fot. red
Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego podjął decyzję o przeznaczeniu w tegorocznym budżecie 210 tys. zł na utworzenie brygady remontowo–budowlanej.

Nie wszystkim radnym taki pomysł członków Zarządu przypadł do gustu. Radny Grzegorz Walczak złożył do Zarządu wniosek, w którym sugeruje, żeby 210 tys. zł planowane na utworzenie brygady, przeznaczyć na podpisanie porozumień z poszczególnymi gminami powiatu wałbrzyskiego na wykonywanie prac takich, którymi miałaby zajmować się wspomniana wcześniej brygada. Według niego, takie rozwiązanie byłoby znacznie korzystniejsze dla powiatu.

Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski w swojej odpowiedzi wyjaśnił radnemu, że 210 tys. zł zostały uchwałą Rady Powiatu Wałbrzyskiego przeznaczone na zakup samochodu dla brygady oraz zakup sprzętu i wyposażenia dla tejże brygady.

Przedstawiciele Zarządu Powiatu argumentują podjęcie decyzji o utworzeniu brygady remontowo-budowlanej koniecznością polepszenia warunków utrzymania dróg, szybszym reagowaniem na zaistniałe sytuacje oraz obniżeniem kosztów robót remontowych. Zadaniem brygady będzie wykonywanie prac na terenie powiatu wałbrzyskiego. Będą to prace polegające na podstawowych robotach i remontach drogowych (sprzątanie, wykaszanie, likwidacja samosiejek z poboczy dróg powiatowych, uzupełnianie i zagęszczanie poboczy, oczyszczanie przepustów).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group