Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3617
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie otwarte wałbrzyskiego oddziału Stowarzyszenia Inicjatywa Polska

Środa, 28 czerwca 2017, 9:39
Aktualizacja: Sobota, 1 lipca 2017, 15:01
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Spotkanie otwarte wałbrzyskiego oddziału Stowarzyszenia Inicjatywa Polska
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Pałacu Tielscha na Starym Zdroju odbyło się otwarte spotkanie liderów wałbrzyskiego oddziału Stowarzyszenia Inicjatywa Polska z mieszkańcami naszego miasta.

- Jest to spotkanie otwarte Stowarzyszenia Inicjatywa Polska. Na tym spotkaniu członkowie Stowarzyszenia będą rozmawiać z mieszkańcami na temat problemów miasta, bieżącej sytuacji, dokonamy też podsumowania półtorarocznej działalności Stowarzyszenia Inicjatywa Polska w Wałbrzychu - powiedział przed spotkaniem Mateusz Rembacher - koordynator dolnośląski Stowarzyszenia Inicjatywa Polska.

Stowarzyszenie Inicjatywa Polska, jak samo podkreśla, zrzesza aktywistów, działaczy społecznych, samorządowców, osoby odwołujące się do sprawiedliwości społecznej, o proeuropejskich, postępowych poglądach. Podczas wczorajszego spotkania przedstawiciele Stowarzyszenia mówili o swoich planach na najbliższą przyszłość, czyli o planowanych debatach społecznych, konsultacjach i projektach, które będą realizowane wspólnie z mieszkańcami, o planach dotyczących mieszkań komunalnych, służby zdrowia czy przyszłorocznych wyborów samorządowych, oraz o swoich dotychczasowych dokonaniach na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Wśród wymienionych dokonań znalazły się takie projekty i inicjatywy jak między innymi debata "Piekło kobiet czy dostęp do aborcji", akcja "Ratujmy Kobiety", Czarne Protesty, debata "Prawa Kobiet w Polsce, KOBIETA - ofiara czy beneficjentka", akcja darmowych przejazdów komunikacją miejską dla wałbrzyskich uczniów - "Dzieciaki bez biletów", Dolnośląski Kongres Kobiet "Czas na kobiety", interwencje dotyczące wycinki drzew i powiązana z nimi akcja rozdawania drzew - "My nie wycinamy - my sadzimy drzewa!", budowa skweru na Sobięcinie czy akcja "Wędrująca książka", promująca czytelnictwo. Stowarzyszenie Inicjatywa Polska nie było organizatorem wszystkich wymienionych projektów, ale jego przedstawiciele we wszystkich brali czynny udział.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group