Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2173
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sprawca podpalenia "Baru Grill" w Szczawnie–Zdroju zatrzymany

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 24 stycznia 2013, 12:10
Aktualizacja: 21:31
Autor: opr.red.
Fot. red.
Do policyjnego aresztu trafił 38–letni mieszkaniec Wałbrzycha, który podpalił lokal gastronomiczny "Bar Grill" w Szczawnie Zdroju. Szkody spowodowane pożarem oszacowano na ponad 200 000 zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

18 stycznia 2013 roku, około godz. 1:20 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu został poinformowany o podpaleniu lokalu gastronomicznego w Szczawnie Zdrój. Sprawca po wejściu do pubu rozlał na podłogę łatwopalną ciecz a następnie podpalił ją, powodując pożar. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Straty oszacowano na ponad 200 tys. zł.

Wałbrzyscy kryminalni natychmiast zajęli się sprawą. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane informacje oraz rysopis podany przez świadków zdarzenia wytypowali 38-letniego mieszkańca Wałbrzycha, jako sprawcę tego przestępstwa. Mężczyzna wczoraj trafił do policyjnego aresztu.

Przeprowadzone czynności i zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 38-latkowi zarzutu spowodowania uszkodzenia mienia znacznej wartości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group