Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4533
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Sprzedawał "podróbki"

Piątek, 9 grudnia 2022, 6:35
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Sprzedawał "podróbki"
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podstawili kilkadziesiąt zarzutów 32–letniemu wałbrzyszaninowi, który poprzez internet sprzedawał podrobione okulary znanej marki.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy na co dzień zwalczają korupcję i zajmują się przestępstwami gospodarczymi, podczas prowadzenia czynności operacyjnych zwrócili uwagę, że na jednym z popularnych portali aukcyjnych pojawiły się okulary znanej światowej marki, których cena jest kilkakrotnie niższa niż oferowana przez oficjalny sklep. Było podejrzenie, że do sprzedaży towarów mogło dojść przy złamaniu przepisów prawa własności przemysłowej. Mundurowi ostatecznie ustalili, kto jest sprzedawcą.

32-letni wałbrzyszanin stawił się na przesłuchanie, a policjanci udowodnili mu, że przez ostatnie półtora roku podrobione znakami towarowymi okulary sprzedał blisko 90 osobom w kwocie poniżej 100 złotych, gdzie oryginalne kosztują blisko 600 złotych za sztukę.

Przepisy jasno określają co grozi m.in. za wprowadzanie do obrotu produktów z podrobionymi znakami towarowymi. 32-latek odpowie przed sądem z art. 305 Ustawy prawo własności przemysłowej, za co może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
60%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group