Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 3094
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Stracili prawa jazdy

Środa, 19 czerwca 2019, 7:29
Aktualizacja: Czwartek, 20 czerwca 2019, 12:54
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Stracili prawa jazdy
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podsumowali akcje przeprowadzone na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego. Funkcjonariusze zwalczając agresywne zachowania na drogach ujawnili podczas jednego dnia m.in. 79 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością. Jeden z kierujących utracił uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie jej o 52 km/h na obszarze zabudowanym.

Udział w obu akcjach wzięło 28 policjantów wałbrzyskiej „drogówki”. Łącznie dokonali oni kontroli 118 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 79 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości. Jeden z kierujących utracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze 8-krotnie kontrolowali kierujących w związku z niestosowaniem się przez nich do znaków lub sygnałów drogowych, a także zatrzymali nietrzeźwą kierującą, która na ul. Zakopiańskiej jechała samochodem osobowym mając 0,63 promila alkoholu w organizmie.

Przypomnijmy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie nawet do 500 złotych. Kierującemu naliczane są także punkty karne w zależności od skali przewinienia. Tym, którzy przekroczą prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h policjant podczas kontroli odbierze prawo jazdy za pokwitowaniem, a właściwy miejscowo starosta wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawnień na okres 3 miesięcy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązując kierującego do zwrotu prawa jazdy, jeżeli dokument ten nie został zatrzymany podczas kontroli.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
1
11%
Hahaha
3
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group