Zalogowanych: 6

Kraków: To była egzekucja

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 8:46
Aktualizacja: 8:55
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika zdemolowali w czwartym meczu fazy play off AZS AGH Kraków 94–66 i awansowali do półfinału.

Mecz właściwie bez historii. Po 4 minutach było już 2-14 dla Górników, a po pierwszej kwarcie 12-34. Nasza drużyna grała na wysokiej skuteczności, a miejscowi kompletnie nie radzili sobie z rzutami z dystansu. W drugiej kwarcie przewaga biało-niebieskich stale rosła i w 17. minucie było już 22-53. Po 20 minutach sprawa awansu została rozstrzygnięta, bowiem krakowanie przegrywali różnicą 36 punktów (27-63). Trzecia i czwarta kwarta nie zmieniły losów meczu, a gospodarzom tylko nieznacznie udało się zniwelować różnicę punktową.

AZS AGH Kraków - Górnik Wałbrzych 66-94 (12-34, 15-29, 20-17, 19-14)

Górnik: Pabian 17 (7 zbiórek, 5 asyst), Niedźwiedzki 15 (9 zbiórek), Malesa 15, Zywert 13 (7 asyst), Dymała 10 (8 asyst), Jakóbczyk 9, Ratajczak 8, Durski 3, Jeziorowski 2, Cechniak 2.