Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3181
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Tomasz Rzeczycki spotkał się z mieszkańcami Jedliny–Zdroju

Niedziela, 17 kwietnia 2011, 9:57
Aktualizacja: 9:58
Autor: PAW
REGION, Jedlina-Zdrój: Tomasz Rzeczycki spotkał się z mieszkańcami Jedliny–Zdroju
Fot. CK Jedlina–Zdrój
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jedlinie–Zdroju odbyło się spotkanie z Tomaszem Rzeczyckim – autorem książki zatytułowanej "Góry Polski".

Tomasz Rzeczycki jest ponadto autorem bardzo wielu publikacji o tematyce krajoznawczej, geograficznej i historycznej, które to publikacje ukazały się w prasie fachowej.

Uczestnikami spotkania byli nauczyciele i uczniowie klas V i VI Miejskiej Szkoły Podstawowej, którzy wykazali się bardzo dobrą znajomością poruszanych zagadnień. Autor oprócz promocji swej książki, skupił się na interesującej prezentacji obszarów geograficznych, położonych na terenie powiatu wałbrzyskiego i okolic. Tomasz Rzeczycki szczegółowo omówił pasma Gór Wałbrzyskich, Kamiennych oraz Gór Sowich z ich najwyższymi szczytami, a także ruin zamkowych, schronisk czy atrakcyjnych tras turystycznych.

Ciekawa forma prezentacji multimedialnej z niezliczoną ilością zdjęć była prawdziwym dopełnieniem wielu nieznanych dotąd informacji, będąc dla uczestników spotkania dodatkowym źródłem wiedzy, którą z pewnością wykorzystają podczas konkursów turystyczno-krajoznawczych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group