Wtorek, 9 listopada 2010, 10:41
Aktualizacja: 10:42
Autor: red
Młodzi koszykarze Górnika wygrali kolejny mecz
Młodzicy Górnika Trans Wałbrzych bez większych problemów uporali się w kolejnym meczu koszykówki z WKK II Wrocław.

W czwartym tegorocznym spotkaniu ligi młodzików drużyna Górnika Trans Wałbrzych odniosła swoje czwarte zwycięstwo.

Nasi młodzi koszykarze wyraźnie pokonali drużynę WKK II Wrocław 108-54. Zespół gości wystąpił w dość zróżnicowanym składzie wiekowym, w którym pojawili się zawodnicy urodzeni zarówno w 1997 jak i 98 i 99 roku. Koszykarze Górnika nie potrafili jednak w pełni wykorzystać swojej przewagi fizycznej, a niżsi, ale szybcy zawodnicy gości, sprawiali momentami spore problemy. Mecz pokazał tym samym, jak ważna jest pełna koncentracja w każdym spotkaniu.

Pierwsza kwarta należał zdecydowanie do naszych. Dominowaliśmy nad wrocławianami w każdym elemencie gry. W drugich 10 minutach mecz się nieco wyrównał, ale trzeba też przyznać, że wałbrzyszanie spuścili z tonu i przede wszystkim nie byli tak agresywni w obronie.

Druga połowa to skuteczna gra Górników w ataku i z minuty na minutę zwiększająca się różnica punktowa, która ostatecznie wyniosła 52 punkty.

Górnik Wałbrzych – WKK II Wrocław 108-54 (30-8, 20-13, 30-19, 28-14)

Górnik: Szymanowski 20, Krzymiński 19, Schmidt 17, Jarosiński 13, Kołaczyński 10, Krzepina 10, Smoleń 8, Zieliński 5, Sadera 4, Durski 2, Burdek 0, Sumiński 0