Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2690
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Trzech nietrzeźwych kierujących podczas niedzielnych akcji

Poniedziałek, 20 listopada 2017, 10:51
Aktualizacja: 12:34
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Trzech nietrzeźwych kierujących podczas niedzielnych akcji
Fot. KMP Wałbrzych
Obchodzony w każdą trzecią niedzielę listopada „Światowy dzień bez ofiar wypadków” na drogach powiatu wałbrzyskiego bez wypadku, ale z trzema zatrzymanymi kierującymi w stanie nietrzeźwości. W tym dniu wałbrzyscy policjanci przeprowadzili także akcję „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze”.

Pierwszego z pijanych mężczyzn zatrzymali 19 listopada chwilę po północy policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy. 60-latek w Sierpnicy na ul. Świerkowej kierował samochodem osobowym Opel w stanie nietrzeźwości i w wyniku obniżonej zdolności psychomotorycznej oraz niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze doprowadził do kolizji drogowej. Mężczyzna miał 1,37 promila alkoholu we krwi i stracił uprawnienia kategorii „B”.

Kilkadziesiąt minut później w Wałbrzychu przy ul. Mickiewicza funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Badanie urządzeniem wykazało u 29-letniego mężczyzny 1,78 promila alkoholu we krwi.

O godzinie 2:50 natomiast policjanci drogówki w Wałbrzychu na ul. Stromej dokonali sprawdzenia stanu trzeźwości kierującego samochodem osobowym marki Fiat. Okazało się, że 41-letni wałbrzyszanin kierował swoim pojazdem mając 1,43 promila alkoholu we krwi, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Dbając o bezpieczeństwo wracających z weekendu podróżujących, 19 listopada policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili także akcję: „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze”. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 90 pojazdów. Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na agresywne zachowania kierujących w postaci przekraczania dozwolonej prędkości, przejeżdżania linii ciągłej, nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych, nieustąpienia pierwszeństwa pieszym oraz na inne wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Funkcjonariusze realizując swoje obowiązki ujawnili 72 wykroczenia związane z nadmierną prędkością, uwzględniając przy tym w szczególności rejony przejść dla pieszych. Jeden z kierujących utracił uprawnienia na najbliższe trzy miesiące w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym. W trakcie działań mundurowi zatrzymali także 1 dowód rejestracyjny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group