Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 2910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tym razem z Kamiennej Góry d0 Wałbrzycha

Wiadomości: Kamienna Góra - Wałbrzych
Wtorek, 16 marca 2010, 23:19
Aktualizacja: Piątek, 30 lipca 2010, 13:52
Autor: ft
Widok na Kamienną Górę
Fot. mswiezy
Pasjonatom wycieczek górskich i nie tylko przedstawiamy kolejną trasę wypadową po naszym regionie. Tym razem zaczniemy w Kamiennej Górze, by pieszo przez okolice Czarnego Boru i Boguszowa–Gorc dojść do Wałbrzycha.

W podróż do Kamiennej Góry zabieramy się wsiadając w nyskę odjeżdżającą z byłego wałbrzyskiego PKS-u. Koszt około 5 złotych. Natomiast pieszą wycieczkę rozpoczynamy na pierwszym głównym skrzyżowaniu Kamiennej Góry i od razu kierujemy się niebieskim szlakiem w stronę Jaczkowa. Po 20 minutach trasa powiedzie nas na skraj lasu i tym razem przez ponad godzinę będziemy szli polną drogą, aż dotrzemy na obrzeża Borówna oraz Czarnego Boru, w międzyczasie mijając Chojniak (588 m.n.p.m) oraz Młynarkę. W Czarnym Borze zobaczymy także ruiny Zamku Książęcego.

Teraz kierujemy się niebieskim szlakiem wzdłuż ul. XXX-lecia PRL, a po kilkunastu minutach skręcamy w lewo. Czeka nas wejście na Boracza (600 m.n.p.m.). Zimą odradzamy jednak tę trasę, bo zamiast 15 minut dotarcie na szczyt zajmuje ponad godzinę. Ze szczytu schodzimy prosto do Gorc. Niebieska trasa poprowadzi nas dookoła Mniszka (704 m.n.p.m).

Mamy dwie alternatywy. Możemy kontynuować wejście na Chełmiec (851 m.n.p.m.) niebieskim szlakiem, albo pieszo dojść do Boguszowa i stamtąd zieloną trasą dotrzeć na szczyt. Później pozostanie nam już tylko zejście albo niebieskim szlakiem na Konradów, albo żółtym szlakiem na Biały Kamień.

Nasza ekipa wybrała się w trasę, kiedy pokrywa śniegu sięgała po kolana. Wychodząc z domu o godzinie 9, dotarliśmy do Wałbrzycha dopiero około godziny 18. Wiosną, latem oraz jesienią czas wyprawy powinien się skrócić o około 3 godziny. Zapraszamy do zapoznania się z widokami, które dostrzec można podczas tej wędrówki i do zobaczenia na szlaku.

Pozostałe wyprawy:
1 Aktywnie w wakacje, czyli jak zdobyć Zamek Cisy
2 Wybierz się nad Jeziorko Daisy
3 Z Rusinowej do Szczawna Zdroju, czyli aktywnie w wakacje
4 Wałbrzyskim szlakiem, czyli aktywnie jesienią
5 Wałbrzyskim szlakiem, czyli to co piękne w naszych górach
6 Wałbrzyskim szlakiem, tym razem z Unisławia Śląskiego [FOTO]

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group