Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2231
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Unia Pracy chce upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej

Czwartek, 21 kwietnia 2011, 12:52
Aktualizacja: Piątek, 22 kwietnia 2011, 6:57
Autor: PAW
Wałbrzych: Unia Pracy chce upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej
Fot. red
Wałbrzyska Unia Pracy proponuje, by obwodnicę Wałbrzycha poświecić ofiarom katastrofy smoleńskiej.

W maju 2010 roku przedstawiciele wałbrzyskiej Unii Pracy wpadli na pomysł, by obwodnicę Wałbrzycha poświęcić ofiarom katastrofy smoleńskiej. Skierowali pisma w tej sprawie do Przewodniczącej Rady Miasta Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej i prezydenta Piotra Kruczkowskiego.
- Wydawało się nam, że sprawa nabierze tempa, bowiem przewodnicząca poważnie podeszła do tematu – mówi Marek Szewczyk, przewodniczący Rady Okręgowej Unii Pracy w Wałbrzychu.

Zdaniem polityków Unii Pracy, budowa obwodnicy w Wałbrzychu jest niezbędna i byłaby to też doskonała okazja, by poświęcić tę obwodnicę ofiarom katastrofy smoleńskiej. Byłaby to znakomita szansa na połączenie różnych opcji politycznych, które w cieniu tragedii smoleńskiej toczą ze sobą ostry spór.
- W ten sposób jako Unia Pracy chcieliśmy upamiętnić wszystkie ofiary tamtej tragedii – mówi Marek Szewczyk z UP. – Myślę, że to dobra inicjatywa, która nie będzie dzielić polityków i wałbrzyszan.

Na razie jednak pomysł polityków Unii Pracy utkwił w martwym punkcie, bowiem nie ma odpowiedzi Ratusza, czy taka nazwa obwodnicy będzie możliwa.
- Zmiana nazwy ulicy jest kosztowana, a ta inicjatywa naprawdę nie kosztowałaby wiele – mówi Marek Szewczyk.

Czy zatem pomysł polityków Unii Pracy zyska akceptację władz miasta, czy też już wkrótce nikt nie będzie o nim pamiętał. Czas pokaże.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group