Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2748
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Wałbrzyska posłanka PO oceniła w Sejmie projekt PiS–u

Wtorek, 5 lutego 2019, 14:14
Aktualizacja: Piątek, 8 lutego 2019, 13:42
Autor: PAW
Wałbrzych/Kraj: Wałbrzyska posłanka PO oceniła w Sejmie projekt PiS–u
Fot. red
Ustawa dotycząca programu "Mama 4 Plus" została przyjęta większością głosów przez posłów. W trakcie dyskusji, jaka miała miejsce w Sejmie, głos zabrała m.in. Agnieszka Kołacz–Leszczyńska, posłanka PO.

Przypomnijmy, że program "Mama 4 Plus" nazywany jest inaczej emeryturą matczyną. Rząd przygotował ustawę, na mocy której emerytury będą przysługiwać matkom, które urodziły co najmniej czwórkę dzieci i zamiast pracować, je wychowywały. Takie kobiety, które ukończyły 60 lat, od 1 marca 2019 roku będą dostawać 1100 zł, jeśli tylko prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę, a to wydaje się być tylko formalnością. Ze statystyk wynika, że obecnie na takie finansowe wsparcie może liczyć 80 tysięcy Polek. Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 259 posłów, 20 było przeciw, 134 wstrzymało się od głosu. Ustawa w Senacie została przyjęta bez poprawek. Oto co na swoim profili społecznościowym napisała na temat tej ustawy posłanka Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.
"I znów dzielenie Obywateli‼️ Tym razem naprzeciw siebie postawiono Matki, które nie pracowały lub zrezygnowały z pracy - one mogą prosić o wypłacanie świadczenia. Prawa do dodatkowego świadczenia nie mają, te Matki, które (o zgrozo‼️) wychowując dzieci, pracowały zawodowo.
Nie do zaakceptowania jest także uznaniowość wypłaty tego świadczenia. Będzie ona zależała od indywidualnej, pozytywnej decyzji prezesa ZUS lub KRUS" - czytamy.

Twoja reakcja na artykuł?

11
13%
Cieszy
2
2%
Hahaha
4
5%
Nudzi
1
1%
Smuci
7
8%
Złości
63
72%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group