Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5879
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyska szkoła jest bezpieczna

Sobota, 21 maja 2016, 6:45
Aktualizacja: 8:19
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Wałbrzyska szkoła jest bezpieczna
Fot. red.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu we wrześniu 2015 roku przystąpiła do projektu Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego o charakterze ogólnomiejskim, który zakładał zakup ekologicznych samochodów osobowych z napędem hybrydowym. Kwota przeznaczona na realizację projektu gwarantowała zakup 12 takich pojazdów. Projekt został uwzględniony w środkach budżetu miasta.

Głównym celem projektu było podniesienie poziomu bezpieczeństwa w Wałbrzychu, przez zakup 12 radiowozów z napędem elektryczno-benzynowym. Projekt został złożony przez mieszkańców Wałbrzycha i zyskał poparcie Policji.

Bezpieczeństwo jest dobrem publicznym, z którego istnienia zdajemy sobie sprawę dopiero w momencie jego zagrożenia. Wszystkim nam zależy na bezpieczeństwie naszych bliskich, nas samych, mienia prywatnego i społecznego. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci były chronione przed dilerami narkotyków. Mieszkańcy Wałbrzycha chcą, aby coraz piękniejsze parki, skwery i place zabaw służyły ludziom zgodnie z ich przeznaczeniem.

Zwiększona ilość samochodów w Policji oznacza więcej patroli policyjnych w mieście, a przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w miejscu nauki oraz w drodze do szkoły i ze szkoły, eliminowanie zjawiska handlu środkami odurzającymi, który niejednokrotnie odbywa się w okolicach szkół.

W ramach działań w zakresie bezpieczeństwa wałbrzyskich szkół, policjanci realizują ogólnomiejski program prewencyjny, który ma na celu zapobieganie zjawiskom patologicznym: narkomanii, alkoholizmowi, przemocy i agresji oraz ograniczenie zachowań niezgodnych z porządkiem prawnym i ogólnie przyjętymi normami społecznymi. Został on zainicjowany przez władze miasta na konferencji z udziałem dyrektorów wałbrzyskich szkół, która odbyła się 16 stycznia bieżącego roku. Program ten jest w pełni realizowany zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem spotkań.

Funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy w ramach przeprowadzanych prelekcji omawiają tematy dotyczące cyberprzemocy wśród rówieśników przy wykorzystaniu telefonów komórkowych i internetu, przestępczości internetowej, zapobiegania zjawiskom narkomanii, a co za tym idzie odpowiedzialności karnej za posiadanie oraz handlowanie środkami odurzającymi, jakie są tego skutki zdrowotne i społeczne, a także stosowania się do przepisów ruchu drogowego.

Wałbrzyscy policjanci tego typu problemy poruszają również z rodzicami uczniów i nauczycielami. Odrębne spotkania organizowane są z pedagogami szkół, podczas których mówi się o antyterroryzmie oraz sposobie postępowania na wypadek zaistnienia takiego zdarzenia.

Do chwili obecnej przeprowadzono już 50 takich spotkań, gdzie uczestniczyło 2880 osób ( łącznie rodzice, uczniowie i nauczyciele ). Działania nabierają coraz większego rozmachu. W czerwcu w Państwowej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu odbędzie się z udziałem wałbrzyskiej policji konferencja pod nazwą "Pokolenie Facebooka". Na tą okoliczność funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu opracowali Poradnik pt. "Przepisy prawne w sprawach nieletnich zagrożonych demoralizacją i przestępczością", który otrzymają pedagodzy wszystkich wałbrzyskich szkół. Służyć on będzie jako pewien algorytm w postępowaniu z uczniem wchodzącym w konflikt z prawem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group