Czytających: 5543

Wałbrzych/Kraj: Walczy koszykarska młodzież

Niedziela, 28 kwietnia 2024, 8:35
Aktualizacja: 9:31
Koszykarze Akademii Koszykówki Górnika Wałbrzych uczestniczą w Łańcucie w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski w kategorii U13.

W pierwszym meczu wałbrzyszanie zmierzyli się z gospodarzem Sokołem Łańcut i przegrali 67-79. Do przerwy Sokół zbudował 6-punktową przewagę, a w dwóch kolejnych kwartach jesczez ją nieznacznie podniósł.

Sokół Łańcut - AK Górnik Wałbrzych 79-67 (24-18, 18-18, 20-16, 17-15)

Górnik: Tomczyk 20 (9 zbiórek), Liczbiński 12, Jechna 12 (7 zbiórek), Wysocki 10 (7 zbiórek), Jennings 5, Kmiecik 3, Radzki 2, Schneider 2, Janczy 1, Kaczmarowski 0, Basiński 0, Poręba 0.

W drugim meczu wałbrzyszanie nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstwa w starciu z Akademią Koszykówki BM Stal Ostrów Wielkopolski. Pierwsza kwarta była wyrównana, ale w kolejnej ćwiartce nasi udokumentowali swoją wyższość i do przerwy prowadziliśmy 41-29, a później powiększyliśmy jeszcze tę różnicę punktową.

AK Górnik Wałbrzych - AK BM Stal Ostrów Wielkopolski 81-57 (22-20, 19-9, 24-14, 16-14)

Górnik: Liczbiński 19 (6 zbiórek), Wysocki 19 (7 zbiórek), Tomczyk 15 (9 zbiórek), Radzki 11 (10 zbiórek), Jechna 8, Jennings 7, Poręba 2, Basiński 0, Janczy 0, Laskowski 0, Kmiecik 0, Schneider 0,

Dziś wałbrzyszanie w meczu decydującym o awansie zagrają z IAK Kasprowicz Inowrocław.