Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4291
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Władysław Kosiniak–Kamysz z wizytą w Wałbrzychu

Piątek, 2 lutego 2018, 17:08
Aktualizacja: Sobota, 3 lutego 2018, 11:01
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Władysław Kosiniak–Kamysz z wizytą w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w siedzibie Zarządu Powiatowego PSL na Placu Magistrackim w Wałbrzychu odbyło się spotkanie z Władysławem Kosiniak–Kamyszem, Prezesem PSL, Posłem na Sejm RP.

Głównym powodem wizyty Prezesa PSL w Wałbrzychu i innych miastach Dolnego Śląska są dyskusje na temat nowego programu Polskiego Stronnictwa Ludowego - "Rzeczpospolita samorządowa".

- Dzisiaj cały dzień spędzam na Dolnym Śląsku. Rozpoczęliśmy od dobrej informacji o powiększeniu klubu parlamentarnego we Wrocławiu, o stworzeniu klubu federacyjnego PSL i Unii Europejskich Demokratów. Później było spotkanie otwarte w Jaworze a teraz Wałbrzych i spotkanie w sprawie naszego programu na wybory samorządowe. Do wyborów idziemy samodzielnie jako Polskie Stronnictwo Ludowe - powiedział Władysław Kosinak-Kamysz.

W nowym programie PSL są propozycje dla młodych, seniorów, rodzin, przedsiębiorców, rolników, są projekty dotyczące ekologii, zdrowia, infrastruktury, kultury, są też pomysły dotyczące edukacji, finansów i propozycje dotyczące samorządów. Szczegóły programu można poznać na oficjalnej stronie PSL, klikając TUTAJ.

Władysław Kosinak-Kamysz wypowiedział się też na temat działań lokalnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego i Starostwa Powiatowego:

- Przed chwilą byłem w Starostwie. Jeśli chodzi na przykład o modernizację dróg, to efekt jest imponujący. Jest ambitny plan stu kilometrów zmodernizowanych dróg na stulecie Niepodległości - na sto osiemdziesiąt kilometrów dróg powiatowych. To pokazuje jak intensywnie idą prace w kierunku lepszej infrastruktury, co jest niezwykle ważne dla mieszkańców. Widzę dużą determinację wśród członków PSL. Jest chęć wystawienia własnego kandydata na prezydenta, jest aktywność i start do Rady Powiatu. Jestem optymistycznie nastawiony. Myślę, że jest to odrodzenie PSL na Dolnym Śląsku a w Powiecie Wałbrzyskim szczególnie.

PSL ma już kandydata na stanowisko prezydenta Wałbrzycha w najbliższych wyborach samorządowych, jednak szef PSL nie chciał zdradzić jego nazwiska;

- Nadejdzie taki moment, kiedy zaprezentujemy struktury regionalne a struktury powiatowe zaprezentują kandydata. Będzie to ciekawa osoba, ale dajcie szansę, żeby jeszcze wszystko przygotować.

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group