Bydgoszcz: Wracamy po 15 latach

Poniedziałek, 27 maja 2024, 12:33
Aktualizacja: 12:51
15 lat kibice koszykówki czekali w naszym mieście na awans Górnika do ekstraklasy.

Wałbrzyszanie decydujący jak się okazało mecz z Astorią w Bydgoszczy zaczęli skupieni. Po 6. minutach na tablicy mieliśmy remis po 11. Wyrównana walka trwała do końca tej kwarty, którą Astoria wygrała 18-15. Drugą ćwiartkę celną trójką zaczął Pabian. Później na tablicy bardzo często widniał wynik remisowy. Do przerwy było również remisowo po 37.

W trzeciej kwarcie powoli zaczęłą się rysować przewaga Górników. Po kolejnej trójce Pabiana w 24. minucie prowadziliśmy 53-47. Ten sam koszykarz ponownie trafił za trzy w 26. minucie i wtedy było już 58-50 dla biało-niebieskich. Ostatnią skuteczną akcję w tej kwarcie zaliczył Kiwilsza i po 30 minutach to nasi prowadzili 63-57. Zaraz po rozpoczęciu ostatniej ćwiartki gospodarze zbliżyli się do podopiecznych Andrzeja Adamka na 3 punkty, ale mądrze i zespołowo grający wałbrzyszanie nie pozwolili rywalowi na rozwinięcie skrzydeł i dość pewnie pokonali Astorię 76-67 i zapewnili sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Górnik Zamek Książ Wałbrzych 67-76 (18-15, 19-22, 20-26, 10-13)

Górnik: Kowalenko 17, Durski 16 (5 asyst), Pabian 14 (6 zbiórek), Jakóbczyk 11, Wilk 5 (7 zbiórek), Jackson 4, Niedźwiedzki 4 (9 zbiórek), Góreńczyk 3, Margiciok 2, Czempiel 0.