Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 6034
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Wrobił" w przestępstwa brata

Sobota, 18 grudnia 2021, 8:11
Autor: red
Wałbrzych: "Wrobił" w przestępstwa brata
Fot. KMP Wałbrzych
W minioną środę policjanci drugiego komisariatu otrzymali zgłoszenie od pokrzywdzonego, że jeden z najbliższych członków rodziny ciągle podszywa się pod jego osobę, przez co już dwukrotnie naraził go na postępowania karne oraz w sprawie o wykroczenie.

15 grudnia około godziny 17:30 do drugiego komisariatu przyszedł 40-latek, który oświadczył, że przez własnego brata ma teraz postępowanie w sprawie o wykroczenie oraz w sprawie karnej - między innymi o posiadanie narkotyków - a czynów tych nie popełnił. Okazało się, że 38-latek w podstępny sposób od dłuższego czasu miał posługiwać się danymi personalnymi o dwa lata starszego brata, znając je dokładnie na pamięć.

Bezpośrednio po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwania podejrzanego i jeszcze tego samego wieczora zatrzymali go przy ul. 1 Maja. Policjanci przy nim oraz w zajmowanym przez niego mieszkaniu znaleźli dwa zawiniątka foliowe z narkotykami. Po przebadaniu okazało się, że w obu przypadkach to amfetamina. W trakcie policyjnej interwencji policjanci sprawdzili, czy mężczyzna poda właściwe imię i nazwisko. Okazało się, że podejrzany po raz kolejny posłużył się danymi personalnymi brata.

Podczas dalszych czynności procesowych został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty tworzenia podstępnych zabiegów - dzięki którym przeciwko innej osobie skierowane zostało ściganie o wykroczenie i przestępstwo - fałszerstwa materialnego oraz posiadania narkotyków. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. 38-latek objęty został dozorem policyjnym.

Twoja reakcja na artykuł?

3
20%
Cieszy
5
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
47%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group