Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 2734
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wykryli nieprawidłowości

Niedziela, 11 sierpnia 2019, 6:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 8:36
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wykryli nieprawidłowości
Fot. KMP Wałbrzych
Na terenie Wałbrzych oraz powiatu wałbrzyskiego odbyły się działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas akcji funkcjonariusze szczególnym nadzorem objęli rejony przejść dla pieszych na ruchliwych drogach terenu Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego.

Działania przyprowadzone zostały w szczególności na drogach o dwóch lub trzech pasach ruchu w jednym kierunku i w miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pojazdów. W ich trakcie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ujawnili 2 wykroczenia drogowe dotyczące nieprawidłowego zachowania kierujących w stosunku do pieszych oraz 21 wykroczeń związanych z nieprawidłowym przejeżdżaniem przejść dla pieszych.

Kolejny raz przypominamy. Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są w głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group