Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 1802
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyłudzała kredyty

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Niedziela, 22 września 2019, 6:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 września 2019, 8:34
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Dochodzenie prowadzone przez wałbrzyskich policjantów walczących z przestępczością gospodarczą będzie miało swój finał w sądzie. Na ławie oskarżonych zasiądzie 33–letnia mieszkanka Głuszycy. Kobieta odpowie m.in. za podrabianie i wykorzystywanie sfałszowanych umów, a także wyłudzenie kredytów na łączną kwotę nie mniejszą niż 120 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadząc czynności w sprawie zebrali materiał dowodowy pozwalający na skierowanie aktu oskarżenia do sądu przeciwko 33-latce zatrudnionej do niedawna w instytucji zajmującej się udzielaniem kredytów. Policjanci ustalili, że kobieta będąc kierownikiem głuszyckiej filii firmy, doprowadziła spółkę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem.

Podejrzana w okresie od grudnia 2017 roku do czerwca tego roku - działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – m. in. podrabiała podpisy innych osób lub nakłaniała je do poświadczenia nieprawdy w dokumentach, uruchamiając co najmniej 27 pożyczek i pobierając pieniądze dla siebie. Gdy firma zaczęła się domagać spłaty należności od osób, których dane były na umowach, sprawa wyszła na jaw, a mieszkańcy naszego regionu zaczęli zgłaszać się na Policję. Okazało się, że kobieta wyłudziła łącznie nie mniej niż 120 tysięcy złotych.

W toku wykonanych czynności procesowych funkcjonariusze dokonali zabezpieczenia majątkowego na mieniu należącym do podejrzanej. Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu zastosowała w stosunku do 33-latki środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, a także poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych. Głuszyczance za popełnione przestępstwa grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 8 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

3
23%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
9
69%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group