Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3224
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: XI Inspiracje Miłosne w Victorii

Piątek, 28 lutego 2014, 9:30
Autor: red.
Wałbrzych: XI Inspiracje Miłosne w Victorii
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskiej Galerii Victoria odbyły się XI Inspiracje Miłosne, zorganizowane przez firmę Kobiecanki. Impreza pod tytułem „Usta milczą, dusza śpiewa” wypełniona była barwnymi opowieściami, piosenkami i romantycznymi wierszami.

Na scenie pojawiła się para artystów Teatru William–Es z Zamku Książ. Sopranistka Danuta Gołdon–Legler – występująca zarówno w Polsce jak i za granicą wokalistka, aktorka i reżyserka ma na swoim koncie przeszło 340 ról w spektaklach dla dorosłych i dla dzieci. Poza występami na scenach gra też w filmach, serialach i teatrach telewizji. Tenor Aleksander Kruczek – choreograf, instruktor tańca Hip-Hop, Break Dance i Electric Boogie współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gliwicach i również koncertuje w Polsce i za granicą. Ten niezwykły duet zaprezentował szereg znanych, lubianych, romantycznych piosenek, takich jak między innymi „Dumka na dwa serca” i „Usta milczą, dusza śpiewa”. Podczas występu pojawiły się też piosenki z „Wesołej wdówki”, „Upiora w operze”, „Skrzypka na dachu” i „Księżniczki Czardasza”.

Oprócz wyjątkowego występu podczas imprezy można było usłyszeć wiele ciekawych i niecodziennych opowieści o miłościach i mezaliansach księżniczek pochodzących z Dolnego Śląska. Wiele czasu poświęcono oczywiście na omówienie historii Księżnej Daisy i rodu Hochbergów. O tym wszystkim w barwny sposób opowiadała zebranym pasjonatka historii, przewodniczka po Zamku Książ, pilot wycieczek - zainspirowana historią regionu Katarzyna Matuła. Zakończeniem opowieści był konkurs wiedzy z ciekawymi nagrodami. Podczas Inspiracji Miłosnych nie mogło zabraknąć wierszy. Recytowane były zarówno dzieła klasyków, takich jak Szymborska, Tetmajer czy Poświatowska jak i poezja własna uczestniczek spotkania. A jako że impreza została zorganizowana w „Tłusty czwartek” na stołach oprócz kwiatów i dekoracji nie zabrakło również pączków.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group