Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3534
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Z maczetą w ręku groził śmiercią

Poniedziałek, 26 lutego 2018, 14:35
Aktualizacja: 14:38
Autor: red
Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach w wyniku profesjonalnych działań operacyjnych w ciągu kilku godzin od zgłoszenia zatrzymali 21–letniego mieszkańca tej miejscowości, który w zeszłym tygodniu szklaną butelką uderzył w głowę 42–latka, a następnie przy użyciu maczety groził mu pozbawieniem życia.

Zdarzenie miało miejsce 21 lutego na ul. Wyspiańskiego w Boguszowie-Gorcach. 42-latek około godziny 13:00 wychodził z zakupami ze sklepu i zupełnie nie spodziewał się ataku. Nieznany mu mężczyzna najpierw butelką uderzył go w głowę, a następnie wymachując maczetą zagroził, że go zabije. 42-latkowi udało się jednak uciec.

Poszkodowany następnego dnia rano złożył zawiadomienie w miejscowym komisariacie. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli czynności w celu zatrzymania sprawcy. Dzięki realizacji informacji własnych, groźny 21-letni przestępca został zatrzymany jeszcze tego samego dnia przy ul. Browarnej w Boguszowie-Gorcach.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania boguszowianina, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli maczetę służącą do popełnienia przestępstwa.

21-letni mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Okazało się, że nie było to jego pierwsze tego typu przestępstwo. Teraz grozi mu łączna kara 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Prokurator zastosował w stosunku do sprawcy dozór policyjny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group