Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3616
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Zakazy mają za nic

Czwartek, 23 kwietnia 2020, 11:25
Aktualizacja: Piątek, 24 kwietnia 2020, 8:55
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Zakazy mają za nic
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci w ciągu dwóch ostatnich dni na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego zatrzymali sześciu kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych lub wsiedli „za kółko” pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.

20 kwietnia po północy policjanci prewencji Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Kolejowej w tej miejscowości 23-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował samochodem osobowym pomimo wydanego przez sąd zakazu poruszania się wszelkimi pojazdami mechanicznymi na okres najbliższych 24 miesięcy. Tego samego dnia po godzinie 14:00 funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu sprawdzili wymagane uprawnienia 23-letniego mieszkańca naszego miasta, który także kierował samochodem osobowym. Okazało się, że i ten mężczyzna na ul. Chopina w Szczawnie-Zdroju jechał pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania.

Wieczorem dyżurny Komisariatu Policji w Głuszycy otrzymał informację o wypadku drogowym na ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju. Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili, że jadący busem 38-letni wałbrzyszanin w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze zjechał z niej i wpadł pojazdem do rowu, doznając na szczęście niegroźnych dla siebie obrażeń ciała. W tym przypadku okazało się, że mężczyzna decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech kolejnych kierujących, którzy nie posiadali prawa jazdy. W ręce funkcjonariuszy ruchu drogowego o godzinie 11:30 w Unisławiu Śląskim wpadł 39-latek kierujący „osobówką”, który miał wydany zakaz sądowy, a o godzinie 16:00 na ul. Solickiej w Szczawnie-Zdroju 46-letni wałbrzyszanin z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami. Nie minęło 40 minut, a policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali 39-letniego mieszkańca naszego miasta w Wałbrzychu na ul. Starachowickiej. I on posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień wydaną przez przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia tego drugiego przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Oczywiście kierujących czekają także wysokie grzywny.

Twoja reakcja na artykuł?

2
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
1
7%
Złości
10
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group