Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3167
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zażądał haraczu

Środa, 26 sierpnia 2020, 8:34
Aktualizacja: Czwartek, 27 sierpnia 2020, 8:00
Autor: red
Wałbrzych: Zażądał haraczu
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali 26–letniego mieszkańca Wałbrzycha, który dokonując kilku różnych czynów przestępczych próbował wymusić haracz od jednego z lokalnych przedsiębiorców.

Funkcjonariusze o próbie wymuszenia rozbójniczego zostali poinformowani w minioną sobotę i szybko ustalili, że podejrzany, który był pracownikiem firmy, w ciągu kilku wcześniejszych dni m.in. przywłaszczył sobie samochód należący do pokrzywdzonego wraz z elektronarzędziami będącymi wewnątrz pojazdu. Za zwrot mienia zażądał od 37-latka gotówki w kwocie 3 tysięcy złotych, a gdy to nie poskutkowało, dokonał kradzieży drugiego pojazdu, by ostatecznie zagrozić mężczyźnie śmiercią przy pomocy broni myśliwskiej należącej do jego ojca.

Przestraszony mężczyzna postanowił zgłosić sprawę Policji, a funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli działania operacyjne w celu zatrzymania podejrzanego o ten czyn mężczyzny i odzyskania utraconego mienia o łącznej wartości ponad 10 tysięcy złotych. W toku wykonanych czynności policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali 26-latka przy ul. Dąbrowskiego w Wałbrzychu i odzyskali jeden z samochodów. Okazało się, że pojazd zaparkowany został w dzielnicy Stary Zdrój. Funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego zabezpieczyli natomiast w mieszkaniu sprawcy elektronarzędzia oraz broń myśliwską, którą podejrzany posłużył się do popełnienia przestępstwa.

Twoja reakcja na artykuł?

4
15%
Cieszy
4
15%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
2
7%
Złości
15
56%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group