Czytających: 4573

Wałbrzych: Zgodnie z oczekiwaniami

Niedziela, 28 lutego 2021, 8:22
Aktualizacja: 8:30
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika byli faworytem w meczu z Nysą Kłodzko i zgodnie z planem wygrali 95–64.

Początek meczu to dość nieoczekiwane prowadzenie gości 1-4. Później jednak sytuacja zaczęła wracać do normy i w 7. minucie nasi wyszli na prowadzenie 13-12. Do końca tej kwarty goście walczyli bardzo ambitnie i nie pozwolili biało-niebieskim odskoczyć z wynikiem, a kwartę zakończył celnym rzutem Tomasz Ochońko, a więc były gracz Nysy, i było 23-20. Pierwsze akcje drugiej ćwiartki to skuteczne rzuty Nowakowskiego i odzyskanie prowadzenia przez Kłodzko (23-24). Po celnej trójce Jakóbczyka w 14. minucie było 30-25 dla miejscowych, ale trójką odpowiedział Ziółko. Nysa utrzymywała się w grze i traciła zaledwie kilka oczek do 16. minuty. Wtedy to wałbrzyszanie zaczęli grać skuteczniej i efekty widać było po wyniku, bowiem do przerwy prowadzili już 50-39. W 24. minucie po skutecznej akcji Nowickiego goście znów nawiązali kontakt i było tylko 54-50. To jednak rozdrażniło gospodarzy, którzy do końca kwarty już tylko powiększali różnicę punktową i w efekcie prowadzili po 30 minutach 73-55. Ostatnie 10 minut to już tylko kwestia rozmiarów wygranej Górnika i zdobyczy punktowych. Nie udało się przekroczyć wprawdzie magicznej sumy 100 punktów, ale cieszy choćby powrót na parkiet po kontuzji Macieja Koperskiego.

Górnik Wałbrzych - Nysa Kłodzko 95-64 (23-20, 27-19, 23-16, 22-9)

Górnik: Ochońko 15, Wróbel 12 (9 zbiórek), Ratajczak 12, Cechniak 12, Bojanowski 10, Durski 10, Jakóbczyk 9, Zywert 8, Koperski 3, Makarczuk 2, Malesa 2, Niziński 0.