Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4792
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zibrow kontra Kruczkowski

Czwartek, 3 marca 2011, 6:52
Aktualizacja: 19:23
Autor: Sven
Wałbrzych: Zibrow kontra Kruczkowski
Andrzej Zibrow
Fot. red
Andrzej Zibrow zagroził Piotrowi Kruczkowskiemu sądem. Na polubowne załatwienie sprawy Prezydent ma czas do piątku, 4 marca.

W wałbrzyskiej polityce ciągle nie ma spokoju. W dodatku coraz częściej przenosi się ona do sądów lub prokuratur, łącznie z generalną. W sądzie od dwóch miesięcy rozstrzygają się wnioski o unieważnienie wyborów, w prokuraturze okręgowej stawiane są zarzuty o kupowanie głosów, a do generalnej trafiło nagranie Rosiaka z Ludwiczukiem. Z kolei wczoraj, WWS złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Kruczkowskiego. Tym razem chodzi o naruszenie dóbr osobistych Andrzeja Zibrowa przez Piotra Kruczkowskiego.

Poniżej treść pisma w tej sprawie:

Wałbrzych 02.03.2011r.

Andrzej Zibrow
ul. Makowa 2
58-306 Wałbrzych

Pan
Piotr Kruczkowski
Prezydent Miasta Wałbrzych
Członek Zgromadzenia
Wałbrzyskiego Związku
Wodociągów i Kanalizacji
Szanowny Panie Prezydencie

W dniu 02 marca 2011r. powziąłem informację, iż na posiedzeniu Zgromadzenia członków Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji, które miało miejsce 28 lutego 2011r. w swojej wypowiedzi, która została upubliczniona w programie informacyjnym Telewizja Twoja, naruszył Pan moje dobra osobiste. Cytuję „pisma pana Andrzeja Zibrowa, który przedstawia tutaj swoją kandydaturę na prezesa zgromadzenia, pozwólcie Państwo, że ja wezmę na siebie trud sprawdzenia tych danych, które tutaj są, dlatego że posiadam informację, ale nie chcę jej w tej chwili upubliczniać, bo nie mam potwierdzenia, że nie wszystkie dane tu zawarte są prawdziwe”

Z zacytowanej wypowiedzi jednoznacznie wynika, że poinformował Pan członków zgromadzenia oraz media, iż w skierowanej aplikacji dotyczącej ewentualnej propozycji zatrudnienia na stanowisku przewodniczącego zarządu WZWiK w Pana ocenie zawarłem nieprawdziwe dane.

Tą wypowiedzią niezgodną z prawdą naruszył Pan w sposób publiczny moje dobre imię. Ponadto działając w sposób świadomy i celowy spowodował Pan utratę zaufania publicznego wobec mnie, u osób którzy tej informacji wysłuchali.

W związku z powyższym żądam usunięcia skutków naruszenia mego dobra osobistego w ciągu 24 godzin tj do dnia 4 marca 2011r. do godziny 11,00. Żądam aby złożył Pan oświadczenie pisemne skierowane do mnie, informujące iż Pana zacytowana wypowiedź jest nieprawdziwa. Jednocześnie wnoszę, aby wnioskowane oświadczenie zostało upublicznione we wszystkich mediach lokalnych, jak również zostanie doręczone do wszystkich członków zgromadzenia WZWiK.

Stosownie do uregulowań określonych w art 29 w związku z art. 448 Kodeksu Cywilnego (Dz U z 1964 Nr 16 poz. 93 z pózn. zmianami) wnoszę o zapłatę na rzecz Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu przy ul. Asnyka kwoty 5000,00 zł. Wpłata tej kwoty na wskazany cel społeczny oraz złożenie żądanego oświadczenia będzie potwierdzeniem usunięcia skutków naruszenia przez Pana mojego dobra osobistego.

Równocześnie, informuję, iż brak realizacji mego żądania w określonym wyżej terminie spowoduje, iż wystąpię ze stosownym pozwem na drogę postępowania sądowego.

Otrzymują:

1. Adresat
2. Członkowie zgromadzenia WZWiK
3. Media lokalne

Z poważaniem

Andrzej Zibrow

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group