Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3325
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zniszczyli elewację

Środa, 17 lutego 2021, 6:46
Autor: red
Wałbrzych: Zniszczyli elewację
Fot. KMP Wałbrzych
W minioną sobotę w nocy policjanci pierwszego komisariatu otrzymali informację o zniszczeniu elewacji jednego z budynków w dzielnicy Piaskowa Góra.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc około godziny drugiej. Zgłaszający zauważył, że cześć sprawców używa sprayów i dewastuje elewację budynku przy ul. Długiej w Wałbrzychu, a inni obserwują drogę, stojąc na tzw. czatach. Zaalarmowani o możliwości popełnienia przestępstwa funkcjonariusze prewencji oraz zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu szybko udali się w centrum Piaskowej Góry.

Przy budynku, w którym doszło do uszkodzenia mienia, nikogo już nie było, ale mundurowi dokonali dokładnego sprawdzenia przyległego rejonu służbowego i na ul. Broniewskiego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którym poruszali się sprawcy. Przy mężczyznach mundurowi znaleźli plecak, a w nim właśnie spraye. Podejrzani mieli również pobrudzone ręce od farb, co wskazywało, że brali udział w popełnieniu przestępstwa.

Dwóch z zatrzymanych mężczyzn to wałbrzyszanie w wieku 21 i 24 lat, a dwaj kolejni – 27 i 35-latek - to mieszkańcy Wrocławia. W trakcie czynności procesowych podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. O ich losie zadecyduje teraz sąd. Za zniszczenie mienia grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

3
20%
Cieszy
4
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
27%
Złości
4
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group