Czytających: 5338

Wrocław / Wałbrzych: Zwycięstwo i porażka kadetów koszykarskiego Górnika

Poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 12:23
Aktualizacja: 12:29
Kadeci koszykarskiego Górnika Wałbrzych nie zdobyli kompletu punktów podczas ostatnich dwóch kolejek. Najpierw wygrali ze Śląskiem II Wrocław 89:59, by kilkanaście dni później przegrać z WKK I Wrocław 66:120.

Biało-niebiescy w spotkaniu z ostatnią ekipą tabeli - Śląskiem II Wrocław - prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty. Do przerwy na tablicy widniał wynik 37:29 dla biało-niebieskich. Później jednak górnicy się rozkręcili i po wygranej 35:21 trzeciej kwarcie, mogli być pewni zwycięstwa w tym pojedynku. Ostatecznie pokonali przeciwników 89:59.

W meczu z liderem rozgrywek już tak łatwo nie było. Górnik dostał srogie baty. Przez pierwsze trzy kwarty przewaga gości wynosiła kilka-kilkanaście oczek. W ostatniej odsłonie WKK I wygrało jednak 44:14, a cały pojedynek 120:66.

W grupie drużyn walczących o miejsca 1-8 wałbrzyszanie plasują się na 5 miejscu. Prowadzi z kompletem zwycięstw WKK I Wrocław.

Śląsk II Wrocław - Górnik Wałbrzych 59:89 (17:19, 11:18, 21:35, 10:17)
Górnik Wałbrzych - WKK I Wrocław 66:120 (14:24, 20:31, 18:21, 14:44)