Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3255
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: 15–letni kierowca został zatrzymany przez policjantów w centrum Wałbrzycha

Piątek, 26 kwietnia 2019, 14:59
Aktualizacja: 15:03
Autor: red
Wałbrzych/REGION: 15–letni kierowca został zatrzymany przez policjantów w centrum Wałbrzycha
Fot. KMP Wałbrzych
Trzej młodzi mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego w minioną niedzielę ukradli z posesji w miejscowości Mościsko samochód osobowy i udali się nim w podróż do Jawora. Za kierownicą siedział nieposiadający uprawnień do kierowania pojazdami 15–latek, a pasażerami byli jego młodsi koledzy w wieku 14 i 10 lat.

W niedzielę po godzinie 17:00 policjanci Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymali od pokrzywdzonego mężczyzny informację, o tym że z jego z posesji w miejscowości Mościsko zniknął samochód osobowy, w którym były dokumenty, a w stacyjce kluczyki. Pokrzywdzony dodał, iż chwilę przed kradzieżą przed jego domem widzianych było trzech młodych chłopców.

O kradzieży dyżurny tej jednostki poinformował jak najszybciej pozostałe komendy i komisariaty z Dolnego Śląska, w tym wałbrzyskich funkcjonariuszy. Podczas przeprowadzonych działań poszukiwawczych około godziny 18:50 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu na ul. Kolejowej zauważyli pasujących do rysopisu nastolatków. Ich uwagę wzbudził dodatkowo pojazd, który nie posiadał tablic rejestracyjnych.

Podczas kontroli drogowej wykonanej kilkaset metrów dalej funkcjonariusze ustalili, że to właśnie ten samochód kilkadziesiąt minut wcześniej został skradziony na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Kierował nim 15-latek nieposiadający prawa jazdy, a pasażerami byli jego dwaj młodsi koledzy. Zdjęte tablice rejestracyjne znajdowały się w bagażniku. Policjanci ustalili, że nieletni nie wiedzieli jak wybrać się w podróż do Jawora. Jak tłumaczyli dalej policjantom - chcieli tam odwiedzić koleżankę. Postanowili więc ukraść samochód.

Teraz cała trójka odpowie przed sądem rodzinnym - 15 i 14-latek jako sprawcy czynu karalnego, a najmłodszy z nich za przejaw demoralizacji. Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

7
35%
Cieszy
2
10%
Hahaha
2
10%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
8
40%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group